Elden Ring otrzymuje oficjalną mangę – i to jest komedia


Ukazała się oficjalna manga Elden Ring z postaciami takimi jak Melina, Radahn i Malenia, ale zamiast podążać za głęboką i mroczną historią podobną do gry, komiks jest w rzeczywistości komedią.

Jak donosi PC Gamer, manga jest dostępna za darmo online w 12 językach i opublikowana przez firmę macierzystą FromSoftware, Kadokawę. Podąża za Asea, nieszczęsnym Tarnishem (nagą początkową postacią z Elden Ring), gdy porusza się po dziwnym i cudownym świecie The Lands Between.

Chociaż obecnie dostępne są tylko dwa rozdziały, manga będzie ewoluować wraz z wydawaniem nowych odcinków czwartego i 19 dnia każdego miesiąca. Został napisany przez Nikiichi Tobitę, artystę stojącego za inną mangą gagową zatytułowaną A Cursed Sword’s Daily Life, ale podąża za tą samą historią i fabułami określonymi przez FromSoftware.

Manga z pierścieniem Eldena

„Aseo, biedny, skażony nędznik, zostaje wyrzucony do Limgrave, nagi, bez grosza, beznadziejny i bezdzietny” – czytamy w oficjalnym podsumowaniu fabuły. „Jego jedyną nadzieją w jego surowym, bezlitosnym nowym domu jest tajemnicza kobieta o imieniu Melina

„Po drodze na Aseo czeka obsada kolorowych postaci: Łaty na wolności, Blaidd Półwilk, Margit Upadła Omen, Godrick Szczepiony i oczywiście Wiedźma Ranni. wyrusza na pierwszy przystanek w swojej misji: Zamek Stormveil. Czy uda mu się tam, czy jego podróż zakończy się, zanim się zacznie?

Elden Ring okazał się w pewnym sensie fenomenem kulturowym od czasu jego premiery w lutym, a gracze znaleźli mnóstwo różnych sposobów interakcji z grą. Ludzie grali w nią za pomocą zabawki Fisher Price, kontrolera Nintendo Switch Ring Fit, a ktoś nawet stworzył działającą wersję gry VR.

Ryan Dinsdale jest freelancerem IGN. Cały dzień będzie mówił o Wiedźminie.Źródło : https://www.ign.com/articles/official-elden-ring-manga-comedy