Elden Ring: Hidetaka Miyazaki zainteresowany tradycyjną japońską grą RPG

Elden Ring: reżyser Hidetaka Miyazaki zainteresowany bardziej tradycyjną grą RPG

Dyrektor Elden Ring, Hidetaka Miyazaki, jest zainteresowany stworzeniem bardziej tradycyjnej japońskiej gry RPG, ale gdyby taki projekt miał ujrzeć światło dzienne, nie należy się spodziewać, że będzie on oparty na kilku wcześniejszych grach FromSoftware.

W wywiadzie dla magazynu Rolling Stone twórca Dark Souls mówił o chęci odkrywania nowych stylów rozgrywki. Wyjaśnia, że ​​nie jest zainteresowany pozostawieniem swojego śladu na wielu starszych adresach IP FromSoftware, ponieważ serie takie jak Kings Field i Enchanted Arms są zbyt powiązane z pracą innych programistów.

Zainteresowanie uniwersum Armored Core

Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest seria Armored Core. Miyazaki pracował jako planista przy Armored Core: Last Raven i brał udział w tworzeniu innych gier z tej serii, co umożliwiło mu potencjalny powrót do tego uniwersum.

Przyszłość Miyazakiego w FromSoftware

Będziemy musieli poczekać, aby zobaczyć, czy wizja Miyazakiego dotycząca tradycyjnej gry JRPG stanie się rzeczywistością. W międzyczasie FromSoftware zaczyna wypuszczać pokaźne DLC do Elden Ring w postaci Shadow of the Erdtree. Choć kolejny projekt studia pozostaje tajemnicą, szef FromSoftware ujawnił niedawno, że świat, który współtworzył z Georgem RR Martinem, nie do końca jest jego wyobrażeniem „idealnego RPG-a fantasy”.

Aby uzyskać więcej informacji, koniecznie przeczytaj, w jaki sposób zespół może wprowadzić nowe elementy kooperacji w przyszłych tytułach. Możecie także przeczytać nasz wywiad z Miyazakim, w którym dowiadujemy się więcej o świecie Elden Ring i o tym, jak DLC rozwija się w już i tak fantastycznej formule. Koniecznie sprawdźcie także naszą recenzję Shadow of the Erdtree. Podobnie jak w przypadku oryginalnej gry Elden Ring, dodatkowej zawartości przyznaliśmy maksymalną ocenę 10/10.

Źródło: www.ign.com