EA wierzy, że NFT „będą ważną częścią przyszłości” gier


Dyrektor generalny EA powiedział, że wierzy, iż NFT będą w przyszłości ważną częścią branży gier.

W tym tygodniu w rozmowie o zarobkach dyrektor generalny EA Andrew Wilson został zapytany o stanowisko firmy w sprawie gier typu „graj, aby zarobić” i NFT. „Myślę, że gra do zarobienia lub rozmowa NFT jest wciąż bardzo, bardzo wcześnie” – powiedział. Ale dodał: „Myślę, że będzie to ważna część przyszłości naszej branży”.

FIFA 22: Zrzuty ekranu z PS5 i Xbox Series X/S

„Jako firma byliśmy liderami w tworzeniu treści cyfrowych, które mają realną wartość kolekcjonerską w osadzeniu tych treści w ramach usług na żywo” – kontynuował. „To, co wiemy o zbieraniu w miarę upływu czasu, to fakt, że kolekcjonowanie jest o wiele bardziej wartościowe dla kolekcjonera, gdy zebrany przedmiot ma użyteczność. I myślę, że w kontekście gier, które tworzymy i usług na żywo, które oferujemy, kolekcjonerska zawartość cyfrowa jest odegra znaczącą rolę w naszej przyszłości”.

Na zakończenie powiedział rozmówcom, że „powinni oczekiwać, że będziemy myśleć o tym bardziej innowacyjnie i kreatywnie w przyszłości”.

Do kolekcji, do których nawiązuje Wilson, śmiało można zaliczyć FIFA Ultimate Team, tryb gry, w którym gracze zbierają karty z systemów przypominających loot box. Ale można sobie wyobrazić, że będzie działał w różnych grach, takich jak NFT dla kosmetyków w Apex Legends.

NFT i kryptowaluty są obecnie w dużej mierze nieuregulowanym podmiotem, często wykorzystywanym do celów oszustwa i są oskarżane o wywieranie ogromnego negatywnego wpływu na środowisko ze względu na energię zużywaną podczas elektronicznego wydobywania waluty. Steam zbanował już gry oparte na technologii blockchain, ale Ubisoft już planuje tworzyć gry oparte na technologii blockchain z funkcjami „graj, aby zarobić”. Reakcje na NFT i elementy kryptograficzne w grach były mieszane; podczas gdy systemy te są popularne w niektórych obszarach kultury internetowej, niedawny eksperyment Dead by Daylight NFT nie spodobał się fanom.

Matt Purslow jest autorem wiadomości i rozrywki w Wielkiej Brytanii dla IGN.Source : https://www.ign.com/articles/ea-nft-blockchain-future-gaming