EA usuwa Battlefield 3, 4 i Hardline ze sklepów internetowych i zamyka usługi sieciowe

EA wycofuje ze sprzedaży trzy gry Battlefield i zamyka ich usługi sieciowe

EA ogłosiło niedawno, że jeszcze w tym miesiącu wycofa ze sprzedaży trzy starsze gry Battlefield, a ich usługi online zostaną wyłączone w listopadzie. Mówiąc dokładniej, wersje Battlefield 3, Battlefield 4 i Battlefield: Hardline na PlayStation 3 i Xbox 360 (wydane odpowiednio w 2011, 2013 i 2015) zostaną usunięte ze sklepów internetowych w środę, 31 lipca. Od tego momentu nie będzie już możliwości zakupu gier ani odpowiadających im DLC.

Ponadto komponenty sieciowe wszystkich trzech tytułów nie będą już dostępne od 7 listopada tego roku. EA określa jednak, że dostępne pozostaną tryby dla pojedynczego gracza.

Różnice pomiędzy wersjami na PS3/Xbox 360 i PC/Xbox One/PS4

Wydawca podkreśla, że ​​dzisiejsza zapowiedź dotyczy wyłącznie wersji na konsole PS3 i Xbox 360. Battlefield 3 w dalszym ciągu będzie dostępny na komputerach osobistych, natomiast w Battlefield 4 i Battlefield: Hardline nadal będzie można grać na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Wyjaśnienie wycofania gier przez EA

EA nie podało konkretnego powodu „odłożenia” tych konkretnych tytułów, ale w FAQ towarzyszącym ogłoszeniu stwierdza się, że zazwyczaj podejmują takie decyzje „ze względów prawnych lub dlatego, że gracze zwracają się o zasoby gdzie indziej”. Dodaje: „Przychodzi taki moment w cyklu życia każdej gry, w którym sensowne jest usunięcie jej ze sklepów internetowych. »

Ogłoszenie to jest następstwem decyzji EA o wycofaniu ze sprzedaży gier Battlefield 1943, Battlefield: Bad Company 1 i 2 w zeszłym roku – było to posunięcie, które miało na celu „przeorientowanie [sa] uwagę na nasze obecne i przyszłe doświadczenia z Battlefield. »

Źródło: www.eurogamer.net