EA Sports College Football – prawdziwi gracze i wynagrodzenie. Premiera w 2024 roku.

EA Sports College Football będzie zawierać prawdziwych graczy i będą otrzymywać wynagrodzenie

Firma EA Sports ogłosiła, że w swojej nadchodzącej grze EA Sports College Football, umożliwi graczom futbolu uniwersyteckiego wypożyczenie swoich podobizn, a ci, którzy wyrażą na to zgodę, będą mogli w zamian otrzymać odszkodowanie. ESPN donosi, że wydawca podpisał umowę z firmą OneTeam Partners w celu ułatwienia wykorzystania nazwisk i podobizn sportowców w grze. Oferta zostanie rozszerzona na każdego kwalifikującego się gracza w Division 1 Football Bowl Subdivision (FBS), a każdy gracz, który zrezygnuje, zostanie zastąpiony zwykłym awatarem i zawodnikiem.

Co stało za decyzją EA Sports?

Podobizny graczy były kluczowym elementem w zaprzestaniu produkcji poprzedniej serii EA Sports NCAA Football, z wieloma procesami sądowymi otwierającymi drzwi dla graczy z college’u, aby uzyskać odszkodowanie za ich nazwiska, obrazy i podobizny – znane również jako NIL. Jednakże, przedstawiciel EA Sports powiedział ESPN, że celem jest bycie „tak inkluzywnym i sprawiedliwym, jak to tylko możliwe”.

Jak będzie dzielone wynagrodzenie?

Strona internetowa OneTeam wspomina, że ​​”przychody zostaną równo podzielone między sportowców zawarte w każdym programie licencjonowania”. Wciąż dopracowywane są szczegółowe szczegóły, ale wydaje się, że firma OneTeam Partners będzie miała kluczową rolę w partnerstwie.

Kiedy zostanie wydana gra?

Premiera EA Sports College Football planowana jest na 2024 rok i będzie dostępna na Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.

„Ułatwienie kolegialnych nazwisk i podobizn sportowców” jest jednym z celów firmy EA Sports w grze EA Sports College Football.

Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.

Źródło: Gamespot.