EA mówi, że umowa Marvela napędzana sukcesem dzięki Gwiezdnym Wojnom


Podczas rozmowy o wynikach EA w drugim kwartale 2023 r. firma odniosła się do niedawnej umowy z Marvelem i tego, w jaki sposób decyzja o nawiązaniu kolejnego partnerstwa z Disneyem była napędzana sukcesem poprzedniej umowy firmy z Gwiezdnymi Wojnami.

Podczas rozmowy zapytano EA, czy może podać więcej szczegółów na temat niedawno ogłoszonej umowy z Marvelem, w ramach której EA będzie pracować nad trzema grami Marvela, począwszy od gry Iron Man firmy EA Motive. Podczas gdy EA odmówiło wchodzenia w szczegóły, firma powiedziała, że ​​stara się być partnerstwem „współpracującym” i kreatywnym, a nie „transakcyjnym”.

Co więcej, decyzja o podpisaniu nowej umowy z Disneyem była wynikiem poprzedniej umowy Star Wars, w której EA mówi, że „ponad 40 procent graczy Star Wars zaczęło grać w inne gry EA”.

W 2013 roku EA podpisało dziesięcioletnią umowę pozwalającą firmie na wyłączne tworzenie gier Star Wars dla Lucasfilms. Ta umowa zaowocowała umiarkowanymi hitami, takimi jak Star Wars Battlefront 1 i 2 oraz Star Wars: Squadrons, a także krytycznym hitem Star Wars Jedi: Upadły zakon. Ten ostatni ma otrzymać sequel w 2023 roku zatytułowany Star Wars Jedi: Survivor.

Według EA, ta umowa Star Wars powinna być uznana za ogólny sukces, biorąc pod uwagę zainteresowanie graczy innymi grami EA i wygląda na to, że wydawca ma nadzieję na powtórkę z Marvelem.

Umowa EA z Marvelem nie jest tak długa, jak umowa z Gwiezdnymi Wojnami. EA zgodziło się na stworzenie co najmniej trzech przygodowych gier akcji opartych na komiksach Marvela. Pierwsza gra została już ogłoszona i jest to gra Iron Man od EA Motive. Opowie oryginalną historię osadzoną w uniwersum Marvela.

Czy ta nowa gra będzie równie korzystna dla EA, dopiero się okaże. Ale poza tym EA spędziło większość finansów na rozmowach o sukcesie najnowszej gry FIFA, która z roku na rok rośnie.

Matt TM Kim jest redaktorem wiadomości IGN. Możesz do niego dotrzeć @Lawoftd.

Źródło : https://www.ign.com/articles/ea-says-marvel-deal-driven-by-success-with-star-wars