Dziedzictwo Hogwartu — wszystkie rodzaje puzzli i rozwiązania


Dziedzictwo Hogwartu w pełni obejmuje tajemniczy element Zamku Hogwart i jego okolic, wypełniając świat różnorodnymi łamigłówkami. Chociaż nie każda powtarzająca się łamigłówka jest skomplikowana do wykonania, kilka może być nieco mylących, jeśli nie masz pewności, którego zaklęcia użyć. Niektóre z nich są nawet zablokowane, dopóki nie przejdziesz dalej w historii, więc być może znalazłeś jedną z tych zagadek, ale nie możesz jej jeszcze ukończyć. Oto każdy rodzaj powtarzających się łamigłówek w Hogwarts Legacy i sposoby ich ukończenia.

Lustra ćmy

Po rzuceniu Lumosa, Moth Mirrors pokazują lokalizację zaginionej ćmy.

Moth Mirrors to puste metalowe lustra z serią ozdób ćmy wokół krawędzi. Aby ukończyć te zagadki, musisz rzucić Lumos na lustro. To ujawni inną lokalizację w lustrze, zwykle gdzieś w pobliżu. Musisz dotrzeć do pokazanego na obrazku obszaru, w którym przebywa ćma. Jeśli Lumos jest nadal aktywny, ćma będzie za tobą podążać. Poprowadź go z powrotem do lustra i anuluj Lumos, aby ćma wróciła do lustra, uzupełniając układankę.

Symboliczne drzwi

Drzwi z symbolami wymagają trochę matematyki.
Drzwi z symbolami wymagają trochę matematyki.

Drzwi symboliczne mają serię obrazów wokół framugi drzwi i dwie zagadki matematyczne na samych drzwiach, które ujawniają się, gdy wchodzisz w interakcję z drzwiami. Aby odblokować drzwi, musisz znaleźć w pobliżu dwa obracające się znaki zapytania i zamienić je w odpowiednie zwierzęta, aby rozwiązać pytania matematyczne, otwierając drzwi. Aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienie, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po Hogwarts Legacy Door Puzzle Guide.

Posąg trzyma piłkę

Te posągi nagradzają stronę przewodnika terenowego.
Te posągi nagradzają stronę przewodnika terenowego.

Posąg trzymający piłkę to jedna z prostszych zagadek znajdujących się w zamku Hogwart. Musisz po prostu rzucić na nią Leviosa, aby uzyskać stronę Przewodnika polowego, po czym posąg zniknie.

Śladami Merlina

Ukończenie wystarczającej liczby Szlaków Merlina zwiększa ilość sprzętu, który możesz trzymać.
Ukończenie wystarczającej liczby Szlaków Merlina zwiększa ilość sprzętu, który możesz trzymać.

Ślady Merlina to specjalna łamigłówka, oznaczona zestawem wirujących kamieni na ziemi. Aby rozpocząć każdą łamigłówkę, musisz użyć Mallowsweet Leaves. Po aktywacji rozglądasz się za zestawem kamiennych filarów lub budowli w pobliżu. To, co musisz zrobić z filarami i ile ich jest, różni się w zależności od układanki. Pierwszy napotkany (poprzez zadanie fabularne) wymaga rzucenia Incendio na trzy filary. Drugi, który znalazłem, wymagał ode mnie zniszczenia mis na szczycie około dziesięciu filarów za pomocą podstawowego ataku. Trzecie, które znalazłem, wymagało ode mnie Accio zestawu piłek z ukrytego miejsca do kamiennego kręgu w ziemi, więc każda będzie się różnić. Ukończenie wielu Szlaków Merlina zwiększy ilość sprzętu, który możesz nosić, co jest dość ograniczone na początku gry.

Nieoświetlony stos

Nieoświetlone stosy mogą pojawiać się zarówno na poziomie gruntu, jak i przymocowane do ścian.
Nieoświetlone stosy mogą pojawiać się zarówno na poziomie gruntu, jak i przymocowane do ścian.

Również wokół zamku można znaleźć stojące stosy, które są nieoświetlone, wyglądają podobnie do innych stojących basenów znajdujących się wokół zamku. Jeśli rzucisz na nich Incendio, zaświecą się i nagrodzą stronę przewodnika po terenie. Czasami pojawiają się one również na ścianach, poza zasięgiem Incendio. Do tego będziesz potrzebować Confringo, które zapali stos i odrodzi stronę przewodnika terenowego, którą będziesz potrzebować Accio do zebrania.

Klatka piersiowa gałki ocznej

Musisz użyć Rozczarowania, aby zbliżyć się do Skrzyni z gałkami ocznymi.
Musisz użyć Rozczarowania, aby zbliżyć się do Skrzyni z gałkami ocznymi.

Kolejna szybka łamigłówka znaleziona w Hogwarcie, Skrzynie gałki ocznej wymagają użycia skradania się, w szczególności Rozczarowania, aby podejść i otworzyć skrzynię. Lokalizacje wszystkich skrzyń z gałkami ocznymi znajdziesz w naszym przewodniku po Zamku Hogwart i naszym przewodniku po skrzyniach z gałkami ocznymi w Hogsmeade.

Zamki

Odblokowywanie zamków wymaga szybkiej mini-gry.
Odblokowywanie zamków wymaga szybkiej mini-gry.

W Hogwarcie i okolicach znajduje się mnóstwo zwykłych zamków. Aby otworzyć najbardziej podstawowe zamki, musisz odblokować zaklęcie Alohomora. Za pomocą tego zaklęcia wejdziesz w mini-grę otwierania zamków, w której musisz wyrównać czerwoną iskrę z czerwoną strzałką, zanim powtórzysz z zieloną iskrą i zieloną strzałką. Aby uzyskać więcej informacji o tym, kiedy odblokujesz Alohomorę i jak ulepszyć zaklęcie, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak odblokować drzwi i skrzynie.

Posąg Demiprzebrania

Posągi półprzebrań można zbierać tylko nocą.
Posągi półprzebrań można zbierać tylko nocą.

Te małe posągi ptakopodobnego stworzenia trzymającego księżyc nie są dokładnie zagadką, ale prawdopodobnie zauważyłeś kilka i byłeś zdezorientowany tym, czym one są, ponieważ oczywiście można z nimi wchodzić w interakcje. Można je zbierać, ale tylko nocą i dopiero po rozpoczęciu zadania „Księżycowy lament dozorcy”, w którym momencie możesz zacząć je zbierać. Jeśli napotkasz taki w ciągu dnia, otwórz mapę i wybierz przesunięcie czasu na noc, aby móc go zebrać bez wychodzenia z domu lub czekania, aż w naturalny sposób zapadnie noc. Zbierz wystarczająco dużo i możesz ulepszyć Alohomorę, aby otwierać zamki wyższego poziomu. Aby uzyskać pomoc w znalezieniu tych posągów, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po lokalizacjach Posągów Demiguise.

Ślady starożytnej magii

Starożytna magia może zostać zebrana po zbadaniu obszaru początkowego.
Starożytna magia może zostać zebrana po zbadaniu obszaru początkowego.

Ślady starożytnej magii znajdują się w dziczy otaczającej Hogwart i podobnie jak Próby Merlina, te łamigłówki mogą różnić się rozwiązaniem. Głównym rozwiązaniem jest to, że po interakcji ze Śladami Starożytnej Magii, trzy srebrne kule Starożytnej Magii pojawią się w pobliskim obszarze, z niewyraźnymi dymnymi liniami wskazującymi lokalizację każdej z nich. Wszystko, co musisz zrobić, to zebrać wszystkie trzy kule, co zakończy zadanie. Większość z nich koncentruje się wokół małych budynków, w których będziesz musiał przejść przez budynek. Zebranie wystarczającej ich liczby zwiększa wskaźnik Magii Starożytnej, co powinno dać ci przewagę w walce.

Hogwarts Legacy jest rozwijane przez Avalanche Software, spółkę zależną Warner Bros. Interactive Entertainment. Gra została uwikłana w kontrowersje z powodu transfobicznych uwag autorki Harry’ego Pottera, JK Rowling. Chociaż nie jest osobiście zaangażowana w jej rozwój, może czerpać korzyści z jej sukcesu. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz szczegółowy artykuł o tym, jak komentarze Rowling wpłynęły na społeczność trans. W tym artykule znajdziesz także linki do twórców transpłciowych, których możesz wesprzeć, oraz organizacji charytatywnych, którym możesz przekazać darowiznę.

Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/hogwarts-legacy-all-puzzle-types-and-solutions/1100-6511440/?ftag=CAD-01-10abi2f