Dyrektor gry Hearthstone opuszcza BlizzardReżyser gry Hearthstone, August Dean Ayala, opuścił Blizzard po 11 latach pracy w firmie.

Ogłaszając wiadomość na Twitterze (poniżej), Ayala ujawnił, że 16 sierpnia był jego ostatnim dniem w firmie, ale nie powiedział, jakie będzie jego następne przedsięwzięcie. Jego profil na Twitterze brzmi teraz żartobliwie „bezrobotni”.

„Po 11 latach opuszczam Blizzard” – powiedziała Ayala w poście. „Hearthstone to niesamowita gra. Odegranie choćby małej roli w jej tworzeniu to zaszczyt, którego nigdy nie zapomnę. Dziękuję wszystkim graczom i specjalne podziękowania dla moich kolegów twórców. zbudowane razem.”

Ayala podziękował niezliczonej liczbie członków zespołu, byłym i obecnym, a także społeczności Hearthstone i przyjaciołom, których poznał w ciągu 11 lat pracy w Blizzard.

Dołączył do firmy jako analityk ds. zapewnienia jakości w 2011 r., a w 2014 r. objął stanowisko projektanta gier w Hearthstone. W ciągu dwóch lat Ayala została głównym projektantem gier, a w lutym tego roku została dyrektorem gry.

Hearthstone rozwija się dobrze od 2014 roku, ale w ostatnich miesiącach i latach spotkał się z krytyką dotyczącą jego modelu monetyzacji, np. sprzedaży jednej karty za 25 USD. Chcąc odzyskać niektórych graczy, którzy odpadli z gry, Blizzard niedawno zaoferował do 150 paczek – o wartości prawie 200 USD – na powrót do gry.

Ryan Dinsdale jest freelancerem IGN. Cały dzień będzie mówił o Wiedźminie.

Źródło : https://www.ign.com/articles/hearthstones-game-director-is-leaving-blizzard