Dyrektor generalny Ascendant Studios przyznaje, że wypuszczenie Immortals of Aveum w ruchliwym okresie przyczyniło się do słabej sprzedaży

Problemy ze sprzedażą gry Immortals of Aveum

Dyrektor generalny Ascendant Studios, dewelopera Immortals of Aveum, powiedział niedawno, że wydanie gry w tak pracowitym okresie „w 100% przyczyniło się” do jej słabej sprzedaży.

Oświadczenie to padło w ramach wywiadu z Windows Central, w którym omawiał odbiór gry, późniejsze zwolnienia w studiu, a także wejście gry na usługi subskrypcyjne.

Ciężka konkurencja

Immortals of Aveum zostało wydane 22 sierpnia 2023 roku, co oznaczało, że musiało konkurować z takimi grami jak Baldur’s Gate 3, Armored Core 6 i Starfield. Studio zdawało sobie sprawę, że data premiery Immortals przypadła w bardzo napiętym oknie.

Zwolnienia i strategie na przyszłość

Rozczarowująca sprzedaż gry doprowadziła do zwolnienia 45% personelu studia, co dyrektor generalny uznał za nieuniknione. „Nasza działalność opiera się na sprzedaży gier, a nie sprzedaliśmy wystarczającej liczby gier” – powiedział.

Studio planuje teraz udostępnienie Immortals w ramach Xbox Game Pass i PlayStation Plus i prowadzi w tej sprawie rozmowy z obiema firmami. „Nie mamy jeszcze daty” – powiedział – „ale jestem prawie pewien, że to nastąpi”.

Mieszany odbiór

Gra Immortals of Aveum otrzymała mieszane recenzje, z oceną dwóch na pięć przyznaną przez Chrisa Tapsella w jego recenzji, zauważającego, że w grze ponownie wykorzystano pomysły bez większej oryginalności. Studio przygotowało wersję demonstracyjną pierwszych trzech rozdziałów gry, na której gracze mogą wyrazić swoją opinię.

Źródło: www.eurogamer.net