Dungeons of Hinterberg: Obiecująca przygoda RPG akcji z 25 mistycznymi lochami!

Odkryj tajemnice magicznych lochów w Dungeons of Hinterberg, nowej niezależnej grze, która zapewnia wyjątkowe wrażenia łączące akcję i RPG. Przemierzając austriackie Alpy, wcielisz się w Luisę, nieustraszoną poszukiwaczkę przygód, która eksploruje 25 lochów rozmieszczonych w 4 różnych biomach. Podczas swojej podróży będzie rozwijać relacje z mieszkańcami górskiego miasteczka Hinterberg.

Eksploracja i walka w austriackich górach

Twoja przygoda rozpocznie się wśród wspaniałych krajobrazów austriackich gór. Odkryjesz mechanikę eksploracji i walki, stawiając czoła potężnym stworzeniom. Luisa dysponuje lekkimi i ciężkimi atakami, a także umiejętnością unikania ataków wroga. Prawdziwa oryginalność gry polega jednak na użyciu zaklęć, które dodają głębi walce. Oprócz zaklęć specyficznych dla każdego biomu, które pozwolą na rozwiązywanie zagadek, Luisa dysponuje także czarami bojowymi, które może aktywować za pomocą przycisków na kontrolerze.

Po kilku walkach z grupami wrogów będziesz miał okazję odkryć jeden z magicznych lochów. Walki następują po sobie przez cały loch, ale to właśnie zagadki okazują się najciekawsze. W tym konkretnym przypadku zagadki opierają się na przejażdżkach wozami. Niektóre łamigłówki wymagają po prostu przestawienia torów, aby obrały właściwy kierunek, podczas gdy inne wymagają bardziej złożonych zmian torów, które należy wykonać w określonej kolejności. Dodatkowo niektóre przejażdżki wozem wymagają pochylenia kontrolera w określonych kierunkach, aby ominąć przeszkody i uzyskać postęp.

Powiązania społeczne i tajemnice Hinterbergu

Twoja przygoda będzie kontynuowana w mieście Hinterberg. Każdego wieczoru, po zwiedzeniu dziennych lochów, można spacerować po mieście i poznawać jego mieszkańców. Korzystając z mechaniki podobnej do tej z serii Persona, będziesz mógł spędzać czas z mieszkańcami miasta, aby wzmacniać z nimi relacje. Ta interakcja nie tylko pozwoli ci poprawić relacje, ale także zdobyć umiejętności takie jak rozrywka, relaks, sława i zażyłość. Niektóre zadania będą wymagały określonych poziomów tych umiejętności, dlatego istotne będzie zachowanie równowagi między nimi.

W tym małym demo miałem ograniczony przegląd możliwości oferowanych przez Dungeons of Hinterberg. Jeśli system walki będzie nadal znacząco ewoluował, a zagadki napotykane w trakcie przygody będą równie pomysłowe jak te spotykane w lochach wagonów, możemy mieć do czynienia z prawdziwą perełką. Dungeons of Hinterberg ukaże się na Xbox Series X/S i PC w 2024 roku, więc przygotuj się na wyjątkową przygodę w sercu austriackich Alp!

Źródło: www.gameinformer.com