Dungeonborne: Wszystko, co musisz wiedzieć o nadchodzącej grze RPG PvPvE

Poznaj Dungeonborne, nową grę typu dungeon crawler!

Dungeonborne to nadchodząca pierwszoosobowa gra RPG w lochach, opracowana na silniku Unreal Engine 5, która zanurza graczy w mrocznym świecie fantasy, w którym poczujesz każde uderzenie miecza, zabijając potwory siłą i magią. Dungeonborne łączy przeszukiwanie lochów z wydobyciem i walką w stylu Battle Royale, aby urozmaicić wszystko i stworzyć nowe, unikalne podejście do gatunku. Od 2 lutego możesz wypróbować Dungeonborne podczas otwartej alfa gry w ramach nadchodzącego Steam Next Fest! Oto cztery główne powody, dla których nie możesz tego przegapić, jeśli szukasz nowego doświadczenia z dungeon crawlerem.

Dungeonborne to coś więcej niż tylko dungeon crawler – musisz działać szybko i myśleć!

Chociaż Dungeonborne może początkowo wydawać się tradycyjnym dungeon crawlerem, jest w nim więcej, niż na pierwszy rzut oka. Samotnie lub w grupie z dwoma przyjaciółmi, na każdym kroku będziesz musiał stawić czoła śmiertelnym pułapkom i mrocznym cieniom. Nie ufaj niczemu, ale staraj się wykorzystać wszystko na swoją korzyść. Szukaj wysokich punktów, zasadzaj się na wrogów, zwabiaj ich w pułapki, a nawet przyjmij formę skrzyni skarbów i czekaj, aż chciwość wrogów ich zdradzi.

Wnikliwość taktyczna, skład drużyny i zrozumienie terenu są niezbędne, aby zabezpieczyć swój skarb podczas nawigacji w tym zdradzieckim królestwie. Będziesz musiał podjąć trudne decyzje: czy uciekniesz wcześniej i zabezpieczysz swój łup, czy też zdecydujesz się zostać i szukać większej władzy, czy też zaryzykujesz utratę wszystkiego? To proces decyzyjny wprowadzony przez mechanikę górnictwa, który dodaje pikanterii w Dungeonborne, w połączeniu z ciągle kurczącą się bezpieczną strefą, która zmusi cię do podejmowania trudnych decyzji, często w środku walki. Ale wygrywanie nie polega tylko na byciu ostatnim, który przetrwa. Twoim głównym celem jest wydostanie się w jednym kawałku z epickimi łupami, które będziesz mógł wykorzystać później.

Opanuj gotyckie wieże dzięki potężnym klasom i rozbudowanemu systemowi walki

Dungeonborne czerpie inspirację z gier RPG, a gracze będą mieli mnóstwo klas do opanowania. Dzięki znanym archetypom fantasy, takim jak Wojownik, Kapłan czy Złodziej, będziesz mógł także realizować bardziej wyspecjalizowane klasy. Otul swoich wrogów lodem jako Cryomanta lub rozpętaj piekło na wszystkich, którzy sprzeciwiają się, gdy przyjmiesz płaszcz Pyromanty. Jeśli jesteś fanem nekromancji lub okultyzmu, Dungeonborne ma coś dla Ciebie. Załóż buty Rycerza Śmierci, chwytaj wrogów widmowymi łańcuchami i wysysaj z nich siły życiowe.

Brutalna walka w Dungeonborne nagradza precyzję. Ćwicz i doskonal walkę w blokach i parowaniach, ostrożnie zarządzaj zdolnościami swojej klasy i korzystaj z systemu flakonów i mikstur, aby zyskać przewagę w walce. Ale bądź ostrożny: im dalej zajdziesz, tym trudniejsi będą wrogowie. Skład drużyny ma duże znaczenie w Dungeonborne, więc wybieraj ostrożnie, z kim zdecydujesz się na przygodę. Chociaż otwarta alfa Dungeonborne będzie zawierać tylko rasy ludzi i nieumarłych, więcej opcji pojawi się w miarę zbliżania się premiery gry.

Wszystko kręci się wokół łupów – Łup, twórz i ulepszaj, ile dusza zapragnie

Po osiągnięciu zwycięstwa w obliczu porażki nadszedł czas, aby skonsolidować łupy i wyposażyć się przed powrotem do bitwy. Gdy gracze wrócą do domu, będą mogli sprzedać swoje łupy w domu aukcyjnym w grze lub ulepszyć je dalej. Każdy łup się liczy i ma swoje miejsce w grze, ułatwiając tworzenie wyposażenia i dając więcej opcji.

Iglice i lochy błyszczą dzięki grafice Unreal Engine 5

Mroczna, gotycka sceneria Dungeonborne ożywa z żywymi szczegółami dzięki mocy Unreal Engine 5. Zanurz się w urzekającym stereoskopowym dźwięku, który pozwala usłyszeć każde szczęknięcie ostrzy i skrzypienie drzwi zdradzających pozycję wroga.

Wypróbuj Dungeonborne w lutym w ramach Steam Next Fest. Otwarta alfa Dungeonborne będzie dostępna od 2 lutego i będzie częścią Steam Next Fest, który rozpocznie się 5 lutego i zakończy 12 lutego, dając ci dodatkowy tydzień na wypróbowanie gry bezpłatny. Deweloper Mithril Interactive wykorzysta wszystkie opinie graczy z otwartej wersji alfa, aby ulepszyć grę w sposób wspierający społeczność.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Dungeonborne, odwiedź oficjalną stronę gry i stronę Steam, gdzie możesz dodać grę do swojej listy życzeń i jak najszybciej zanurzyć się w niej. Aby dołączyć do społeczności, odwiedź oficjalny kanał Discord lub stronę X (Twitter).

Źródło: www.ign.com