Driver: Nowa odsłona klasycznej gry o prowadzeniu samochodu

Sterownik gier wideo zaznaczył swój czas innowacjami i wyjątkową rozgrywką. Odkryj, jak ten kultowy tytuł stał się punktem odniesienia w wyścigach samochodowych i pościgach.

Początki kierowcy

W 1999 roku Driver zrewolucjonizował gatunek gier samochodowych, oferując graczom nowe doświadczenia. W szeregu amerykańskich miast gracz wciela się w Tannera, byłego kierowcę wyścigowego, który stał się tajnym funkcjonariuszem policji. Gra oferuje różnorodne środowiska i rozgrywkę bogatą w emocje.

Filmowa inspiracja

Inspirowany świetnymi klasykami kina pościgowego, takimi jak wydany w 1978 roku The Driver, Driver potrafi odtworzyć klimat legendarnych hollywoodzkich pościgów. Każda misja jest hołdem dla kultowych filmów lat 70. i 80., oferując całkowite zanurzenie się w tym uniwersum.

Innowacyjny projekt

Dzięki wyrafinowanej grafice i prostej, ale wymagającej obsłudze, Driver oferuje wciągające i stymulujące wrażenia z gry. Miłośnicy muskularnej jazdy i spektakularnych skoków znajdą to, czego szukają w różnych oferowanych misjach.

Sukces i dziedzictwo kierowcy

Chociaż inne gry przypadły na ten sam okres, Driver wyróżniał się oryginalnością i jakością. Dzięki znacznej sprzedaży i entuzjazmowi społeczności graczy Driver pozostaje dziś pomnikiem gatunku wyścigów w otwartym świecie.

Źródło: www.ign.com