Dragon Age: The Veilguard – Poznaj nową, rewolucyjną rozgrywkę

Dragon Age: The Veilguard: nowy standard w serii RPG

Zmiana strategii

Seria Dragon Age studia BioWare przeszła przez lata wiele zmian w rozgrywce, przechodząc od podejścia RPG czasu rzeczywistego do rozgrywki akcji rozgrywającej się głównie w jednym mieście, a następnie do połączenia strategii i akcji. Jednakże od Origins do Inquisition można zaobserwować jedną stałą: wydaje się, że BioWare chce, aby ta seria była nastawiona na akcję, jednocześnie starając się nie porzucić swoich wiernych fanów.

Przeprojektowany system walki

W Dragon Age: The Veilguard BioWare pomyślnie przeszło od strategii do akcji w czasie rzeczywistym, zachowując jednocześnie opcjonalne taktyczne koło walki, które nawiązuje do początków serii. System ten zapewnia graczom swobodę działania, jednocześnie autentycznie zanurzając ich w świecie Thedas. Animacje są realistyczne i oferują unikalne ruchy i dynamiczną mechanikę kombinacji.

Ruchy, parowania, uniki i ataki wykonywane są w czasie rzeczywistym, co zapewnia całkowite zanurzenie. Każda postać może wykonywać lekkie i ciężkie ataki, korzystać ze specjalnych zdolności i płynnie wchodzić w interakcję z kołem kombinacji, zapewniając spójną rozgrywkę.

Umiejętności i drzewka umiejętności

Gracze mogą dostosować umiejętności Rooka i jego towarzyszy, wybierając spośród wielu drzew umiejętności. Każda postać oferuje określone zdolności, które można odblokować, ulepszając swoją relację z graczem. Dodatkowo każda klasa ma trzy unikalne specjalizacje, oferujące ekskluzywne superumiejętności.

Towarzysze w walce

Towarzysze są autonomiczni i mogą działać strategicznie w zależności od napotkanych wrogów. Używając umiejętności synergicznych, gracze mogą tworzyć niszczycielskie kombinacje, wykorzystując słabości wroga. Koło walki typu pauza i gra pozwala koordynować działania towarzyszy i wyzwalać ataki kombinowane.

Wniosek

Dragon Age: The Veilguard oferuje bardziej dynamiczne podejście do walki, zapewniając jednocześnie strategiczną głębię graczom, którzy chcą poznać pełne możliwości systemu gry. Dzięki elastycznemu systemowi umiejętności i walce skupionej na współpracy między postaciami, BioWare udało się stworzyć ekscytujące RPG, które przypadnie do gustu fanom serii.

Źródło: www.gameinformer.com