Dragon Age 4 wydaje się być następną generacją tylko na konsolach


Nowe informacje sugerują, że Dragon Age 4 ukaże się tylko na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Udostępnione przez Użytkownik Twittera Faizan Shaikh, doświadczenie wymienione na profilu LinkedIn głównego projektanta graczy Dragon Age 4, Daniela Nordlandera, wydaje się sugerować, że gra będzie dostępna tylko w wersji na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S, a starsze generacje będą pomijane.

Podczas gdy Nordlander nie jest już z Bioware – odszedł w 2020 roku, aby pracować jako dyrektor gry w Godfall dla Counterplay Games – Jeff Grubb z GamesBeat również osobno informuje, że potwierdził pogłoski, że EA planuje wydanie gry tylko na konsole nowej generacji. Na chwilę obecną należy jednak zaznaczyć, że wydawca nie skomentował publicznie, na jakie konsole wyda Dragon Age 4.

Ponieważ obecnie niewiele wiadomo na temat Dragon Age 4, a gra nie otrzymała jeszcze oficjalnej daty premiery, może nie być wielkim zaskoczeniem dla fanów, że gra może zostać wydana tylko na PlayStation 5 i Xbox Series X/S (a także PC, oczywiście). Chociaż EA ma jeszcze przenieść inne marki wyłącznie na konsole nowej generacji, Dragon Age 4 może być jeszcze daleko, a wydawca już teraz pokazał, że jest gotowy, aby zacząć rozróżniać generacje konsol w innych grach.

43 nowe obrazy z Dragon Age 4

Wydanie EA Madden 22, na przykład, zawierało funkcje Dynamic Gameday, które zostały uwzględnione dla użytkowników PS5 i Xbox Series X|S, ale nie na konsolach ostatniej generacji. W podobny sposób, nadchodząca wersja Battlefield 2042 studia zobaczy zauważalne różnice między jego odpowiednikami nowej i ostatniej generacji. Potwierdzono, że bitwy wieloosobowe w grze obsługują do 64 graczy na Xbox One i PS4, podczas gdy najnowsze konsole zwiększają tę liczbę do 128 graczy.

EA zaprezentowało swój pierwszy zwiastun Dragon Age 4 na The Game Awards 2018, a następnie zajrzyło się za kulisy podczas Gamescom 2020. BioWare zadebiutowało następnie z nowszym zwiastunem gry na The Game Awards w zeszłym roku. Chociaż wielu fanów miało nadzieję, że gra pojawi się ponownie na tegorocznym EA Play, tak nie było. Aby dowiedzieć się więcej o serii Dragon Age, zapoznaj się z tym artykułem omawiającym, w jaki sposób gra zawdzięcza swój tytuł (i smoki) generatorowi losowych nazw.

Jared Moore jest niezależnym pisarzem dla IGN. Możesz śledzić go dalej Świergot.

Source : https://www.ign.com/articles/dragon-age-4-ps5-xbox-series-x-s-next-gen-only-console