Double Dragon Revive: legendarna gra 3D powraca w 2025 roku

Nowa wersja 3D Double Dragon autorstwa Arc System Works

Arc System Works, studio bijatyk odpowiedzialne za takie tytuły jak Dragon Ball FighterZ i Guilty Gear, przygotowuje nową wersję 3D klasycznej, przewijanej bijatyki Double Dragon. Dla tych, którzy potrzebują szybkiego odświeżenia historii, Double Dragon początkowo stał się hitem w salonach gier w 1987 roku i na przestrzeni lat doczekał się wielu sequeli, spin-offów i wydań typu crossover – zarówno dla salonów gier, jak i systemów domowych. Arc nabył prawa do serii w 2015 roku i wypuścił Double Dragon 4 w 2017 roku, pomimo mieszanego odbioru.

Double Dragon Revive: nowoczesne odkrycie w 3D

Wydana w zeszłym roku gra Double Dragon Gaiden: Rise of the Dragons zachowała estetykę pikselowej grafiki 2D z oryginalnej gry. Jednakże Arc System Works ogłosiło nową, nowoczesną wersję serii, która trafi do 3D. Według najnowszego wydania japońskiego magazynu o grach wideo Weekly Famitsu i doniesienia ryokutya2089.com, nowa seria studia Arc zatytułowana Double Dragon Revive ma ukazać się w przyszłym roku na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One i PC.

Szczegóły są ograniczone, ale wygląda na to, że gra będzie zawierać unowocześnione sterowanie i opcje trudności, a także klasyczne postacie z serii – w tym bracia Lee, Roper i Abobo – a wszystko to odtworzone w 3D. Możesz rzucić okiem na tę zmianę wizualną na zrzutach ekranu poniżej.

Oczekiwania dotyczące Double Dragon Revive

Dziennikarz Simon Parkin z Eurogamer nie był do końca przekonany do archaicznych beatów Double Dragon 4 z 2017 roku, kiedy recenzował pierwszą oryginalną produkcję Arc System Works na rzecz tej serii. Może się więc zdarzyć, że bardziej unowocześnione odświeżenie będzie dokładnie tym, czego potrzebuje seria. Więcej możemy się spodziewać przed premierą Double Dragon Revive na PlayStation, Xbox i PC w przyszłym roku.

Źródło: www.eurogamer.net