Dota 2 The International nie będzie miało osobistej obecności z powodu COVIDValve ogłosiło, że ogromny profesjonalny turniej gier DOTA 2 The International nie będzie już pozwalał fanom uczestniczyć z powodu COVID. Impreza jednak wciąż się rozwija, a jej rozpoczęcie zaplanowano na 7 października w Rumunii w Bukareszcie.

„Uważnie oceniamy ciągły wzrost stawek Covid w Rumunii, a także wynikające z tego wprowadzenie nowych lokalnych ograniczeń w Bukareszcie” – powiedział Valve w oświadczeniu. „Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim graczom, talentom i pracownikom produkcyjnym biorącym udział w wydarzeniu, postanowiliśmy zwrócić całą sprzedaż biletów na The International 2021”.

„Chcieliśmy tylko powitać fanów na żywo na wydarzeniu, ale nie możemy już tego robić w sposób, który pozwala nam na priorytetowe traktowanie zdrowia i dobrego samopoczucia zarówno członków widowni, jak i uczestników” – czytamy dalej w oświadczeniu.

Każdy, kto kupił bilet, automatycznie otrzyma środki.

Ogłoszenie to pojawiło się zaledwie kilka dni po tym, jak rumuńscy urzędnicy ogłosili nowe ograniczenia COVID 19, aby pomóc spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa, który w czwartek zainfekował rekordową liczbę 12032 osób w ciągu jednego dnia. Niektóre z nowych ograniczeń obejmują obowiązkowe maskowanie w niektórych miejscach. Być może bardziej istotne dla The International, rząd powiedział również, że restauracje, sale gimnastyczne, teatry, kina i inne miejsca wewnątrz budynków mogą działać z 50% pojemnością i tylko dla osób zaszczepionych lub wcześniej zarażonych.

Podczas gdy fani nie będą już wpuszczani na The International, program nadal będzie realizowany zgodnie z harmonogramem, począwszy od 7 października. „Nie możemy się doczekać powitania na scenie najlepszych zespołów Dota na świecie i podzielenia się wrażeniami online z milionami fanów na całym świecie świat” – powiedział Valve.

The International ma pulę nagród o wartości ponad 40 milionów dolarów, co jest jedną z największych puli nagród w każdym profesjonalnym konkursie we wszystkich typach.

GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.Source : https://www.gamespot.com/articles/dota-2s-the-international-wont-have-in-person-attendance-due-to-covid/1100-6496760/?ftag=CAD-01-10abi2f