Dostosuj swój sprzęt w Dragon Age: odkryj wszystkie opcje!

Niesamowita personalizacja w Dragon Age

Era Smoka oferuje wiele opcji dostosowywania. W samym kreatorze postaci dostępne są setki opcji dostosowywania takich elementów, jak włosy, typ budowy ciała, twarz, wieża i wiele innych. Istnieje również wiele opcji zbroi.

Dostosowywanie postaci i towarzyszy

Towarzysze mają miejsce na zbroję, miejsce na pierścień, miejsce na akcesoria i miejsce na broń, podczas gdy Rook ma dostęp do jeszcze większej ilości wyposażenia – hełmu, dwóch miejsc na broń, paska, miejsca na amulet i dwóch miejsc na pierścienie . Pas posiadający własne miejsce może wydawać się dziwny, ponieważ nie jest to element zbroi, o którym zwykle myślą ludzie, wyposażając wojownika w grę RPG. Pas jest jednak ważną częścią wyposażenia Rooka. Im lepszy pas Rooka, tym większa jest moc jego mikstur leczących, które uzupełniają się poprzez niszczenie zielonych garnków rozsianych po całym świecie. Ale to nie wszystko, gdyż pasy wyższej jakości mogą zapewnić dodatkowe efekty, takie jak chwilowa niezniszczalność.

Aspirujące bronie i zbroje w Dragon Age

Tworząc swoją postać, możesz od razu zobaczyć inspirującą zbroję, ale według dyrektor gry Corinne Busche będzie ona miała zastosowanie dopiero w „środkowej i późnej fazie gry”. W kreatorze możesz także przełączać się między początkowym wyposażeniem Rooka a jego codziennym ubraniem, dzięki czemu możesz dobrze zobaczyć, jak Rook będzie wyglądał w bardziej swobodnych przerywnikach filmowych, w walce i jak może wyglądać później w Twojej podróży przez Veilguard. Busche wyjaśnia mi, że większość wyposażenia w Veilguard jest przeznaczona dla twojej wieży lub jej zwolenników, co oznacza, że ​​część zbroi wieży klasy wojownika prawdopodobnie nie trafi do skrzyni maga wieży klasy wojownika. Podobnie zbroja zaprojektowana dla towarzyszki Bellary Lutara nie może być używana dla innego towarzysza, takiego jak Lace Harding.

Z moich doświadczeń związanych z oglądaniem gry przez Busche’a podczas mojej wizyty w biurze BioWare w Edmonton w związku z naszym bieżącym artykułem Game Informer, widzę, że jest wiele zbroi do zebrania, pochodzących na przykład ze skrzyń rozsianych po całym Lesie Arlathan. Niektóre wyglądają świetnie, inne nie do końca trafiają w mój gust. Tak właśnie jest w gatunku RPG.

System transmogi w Dragon Age

Jednak Busche powiedział mi, że w grze występuje transmog, w skrócie transmog, i nazywa to „solidnym”. Oznacza to, że możesz pobrać statystyki z jednej zbroi i zastosować je do innego elementu zbroi. Innymi słowy, jeśli masz naprawdę fajny element zbroi, który Ci się podoba i szukasz nowego z lepszymi statystykami, ale nie chcesz rezygnować z wyglądu swojej obecnej zbroi, nie musisz tego robić. Transmog pozwala ci pobrać statystyki nowego pancerza i zastosować je do twojego obecnego pancerza, zapewniając wszystkie korzyści przy jednoczesnym zachowaniu preferowanego stylu wizualnego.

Transmog nie jest przeznaczony tylko dla Rooka; możesz także transmogować zbroję i inne przedmioty dla swoich towarzyszy. Nie wiem, jak działa system transmogu w grze Veilguard, ale sama wiedza o jego istnieniu pozwala mi spać spokojnie, wiedząc, że moja wieża będzie wyglądać tak stylowo, jak to tylko możliwe, podczas ratowania Thedas.

Źródło: www.gameinformer.com