Donald Mustard, twórca sukcesu Fortnite, odchodzi z Epic Games

Dyrektor kreatywny Epic Games Donald Mustard, jeden z kluczowych architektów fenomenalnego sukcesu Fortnite, odchodzi w tym miesiącu na emeryturę. Mustard ogłosił tę wiadomość dzisiaj na platformie X (wcześniej na Twitterze), mówiąc, że „jest podekscytowany możliwością spędzenia czasu z moją żoną i rodziną i na zawsze wdzięczny [le PDG d’Epic Games] @timsweeney i rodzina Epic Games.” Oto jego pełne oświadczenie:

„Po niesamowitej podróży w tym miesiącu odchodzę na emeryturę ze stanowiska dyrektora kreatywnego w Epic. Spędziłem prawie 25 lat w branży gier, pracując z najbardziej utalentowanymi ludźmi na świecie i jestem bardzo dumny z tego, co wspólnie osiągnęliśmy. Z… „

Niezwykła podróż w branży gier wideo

W 2005 roku Mustard założył studio Chair Entertainment z siedzibą w Salt Lake City, które w 2007 roku wydało swoją pierwszą grę Undertow dla usługi Xbox Live Arcade. W 2008 roku Chair został przejęty przez Epic Games i tam Mustard wyreżyserował popularną grę w stylu Metroidvania gra Shadow Complex, wydana w 2009 roku (dzisiejsza wiadomość może być nieco rozczarowująca dla tych, którzy wciąż liczyli na wydanie kontynuacji). Chair opracował także dla Epic trylogię Infinity Blade na urządzenia mobilne.

Duży wpływ na Fortnite

Trudno jednak przecenić wpływ, jaki Mustard wywarł na Fortnite, nadzorując jego ambitną historię po objęciu stanowiska dyrektora kreatywnego w Epic w 2016 r. Pod przywództwem Mustarda Fortnite stało się fenomenem popkultury, znajdując sposoby na integrację postaci z Gwiezdnych Wojen, Marvela , Street Fighter, God of War, John Wick i wiele innych. Mustard był także twarzą tej historii i stał się dobrze znany fanom dzięki częstemu dokuczaniu nadchodzącym wydarzeniom. Od czasu do czasu można go było także zobaczyć w najważniejszych filmach, takich jak Gwiezdne Wojny: Skywalker Odrodzenie, Matrix Resurrections i Avengers: Koniec gry.

Obiecująca przyszłość dla Fortnite

W swoim dzisiejszym oświadczeniu Mustard zauważył, że „nie może się doczekać, aby podzielić się z wami przyszłością Fortnite jako gracz” i dodał, że obecny zespół pracuje nad „wielkimi rzeczami, spektakularnymi i niesamowitymi”.

Miniaturka źródło: Kevin Winter/Getty Images

Alexa Stedmana jest starszym redaktorem wiadomości w IGN i nadzoruje reportaże rozrywkowe. Kiedy nie pisze ani nie redaguje, można ją spotkać czytającą powieści fantasy lub grającą w Dungeons and Dragons.

Źródło: www.ign.com