Doktor Disrespect wyrzucony z Midnight Society po nowych zarzutach

Popularny streamer Guy „Dr Disrespect” Beahm został wyrzucony z Midnight Society, studia tworzenia gier, którego był współzałożycielem w 2021 roku, po nowych zarzutach wynikających z jego głośnego zakazu korzystania z Twitcha. Beahm został trwale wyrzucony z Twitcha latem 2020 roku, rok po podpisaniu dwuletniego kontraktu na wyłączność z firmą, ale żadna ze stron nigdy nie ujawniła powodu. Powstały spór prawny został ostatecznie rozwiązany, a żadna ze stron nie przyznała się do winy.

Poważne zarzuty stawiają wszystko pod znakiem zapytania

Niedawne zarzuty, przekazywane przez byłych pracowników Twitcha, doprowadziły Midnight Society do zakończenia współpracy z Beahmem, który założył studio w 2021 roku wraz z byłym menadżerem społeczności Call of Duty Robertem Bowlingiem. Pomimo braku oficjalnego komentarza ze strony Beahma, jego odejście ze sceny wydaje się nieuniknione.

Kluczowa decyzja dla Midnight Society

W obliczu tych oskarżeń Midnight Society podjęło decyzję o zerwaniu więzi z Beahmem, potwierdzając, że będzie postępować zgodnie ze swoimi zasadami i standardami jako studio i jako jednostka. Trudna decyzja, ale konieczna, aby zachować integralność zespołu, programistów i zaangażowanych rodzin.

Twierdzenie Beahma, że ​​nie zrobił nic złego, nie wystarczyło, aby rozwiać wątpliwości, a jego obecność w Midnight Society wydaje się zagrożona.

Źródło: www.eurogamer.net