DLSS włączony przez modderów w Starfield

Starfield: nowy mod pozwala graczom zastąpić technologię upscalingu AMD technologią Nvidia lub Intel

Mod Starfield Upscaler

Starfield, nowa gra RPG science-fiction od Bethesdy, nie została jeszcze oficjalnie wydana, ale modderzy już skorzystali z krótkiego okresu wczesnego dostępu. Rzeczywiście, jeden z nich stworzył mod upscalingowy, pozwalający graczom zastąpić technologię FSR2 AMD DLSS Nvidii lub XESS Intela. Bethesda zdecydowała się na wyłączną współpracę z AMD w przypadku wersji na komputery PC, gra obsługuje wyłącznie FSR. Na szczęście modderzy szybko zajęli się tym mankamentem i jak donosi PC Gamer, Starfield Upscaler jest obecnie najpopularniejszym modem Starfield na Nexus Mods.

Technologia skalowania według własnego wyboru

Mod Starfield Upscaler, stworzony przez moddera PureDark, pozwala graczom zastąpić FSR, technologię upscalingu AMD, DLSS firmy Nvidia lub XESS firmy Intel. Mod obsługuje tylko DLSS 2, a nie nowszy DLSS 3, co oznacza, że ​​jest kompatybilny z większą liczbą kart graficznych Nvidia. Mod upscalingowy pobrano już ponad 200 000 razy, choć gra wciąż znajduje się we wczesnym dostępie.

Niepewna kompatybilność z natywnym DLSS

Nadal nie jest pewne, czy Starfield ostatecznie otrzyma natywną obsługę DLSS, a Bethesda obecnie milczy w tej sprawie. Chociaż przedstawiciele AMD powiedzieli, że Bethesda może dodać DLSS do Starfield „jeśli tak zdecyduje”, nikt w Bethesdzie nie odpowiedział na pytania dotyczące DLSS. Starfield zostanie oficjalnie wydane 6 września na PC i konsolę Xbox Series Starfield Guides.

Prezentowane tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś prezentowanego na naszej stronie.

Źródło: www.gamespot.com