Dlaczego The Simpsons: Hit & Run nie doczekało się kontynuacji – wywiad z twórcami

Twórcy The Simpsons: Hit & Run ujawniają, dlaczego kultowa gra nie doczekała się kontynuacji

Twórcy The Simpsons: Hit & Run w końcu znaleźli czas, aby omówić fakt, że gra nigdy nie doczekała się kontynuacji. Odkryjmy wspólnie szczegóły tej dyskusji, która miała miejsce podczas wywiadu z kilkoma członkami zespołu deweloperskiego

Okazuje się, że Radical Entertainment zaplanowało kolejną grę, ale powód decyzji o wstrzymaniu produkcji pozostaje tajemnicą. Nawet twórcy zespołu produkcyjnego przyznają, że nigdy nie zrozumieli decyzji o odłożeniu gry pomimo sukcesu pierwszego dzieła.

Szczegóły anulowania

Według twórców, trwały prace nad nową grą z dodatkowymi funkcjami rozgrywki, ale cały projekt został porzucony, zanim w ogóle doczekał się realizacji. Gra wzbudziła już zainteresowanie wielu graczy, a rozczarowanie, że nigdy nie ujrzała światła dziennego, było realne.

Rola licencji w tej decyzji

Brak licencji na prawa do gry wideo The Simpsons został uznany za jeden z głównych czynników niepowodzenia gry w sequelu. Najwyraźniej łatwiej było uzyskać prawa do innych popularnych serii, co przekreśliło nadzieje na kiedykolwiek następcę The Simpsons: Hit & Run.

Wygląda więc na to, że sam pomysł kontynuacji The Simpsons: Hit & Run jest na razie oficjalnie wykluczony. Jednak fani nadal mogą żywić nadzieję, być może czekając na remaster oryginalnej gry.

Źródło: www.ign.com