Dlaczego Final Fantasy XVI jest ekskluzywną grą na PlayStation 5? – Game Informer

Dlaczego Final Fantasy XVI jest ekskluzywną grą na PlayStation 5?

W 2020 roku Final Fantasy XVI zostało niespodziewanie ujawnione jako gra ekskluzywna dla PlayStation 5. Square Enix i PlayStation pozostają blisko powiązane podczas swoich pokazów od tego czasu. Niezależnie od tego, czy chodzi o stan gry, pokazy PlayStation, czy nawet blogi PlayStation, jasne jest, że Final Fantasy XVI to duże wydanie dla Sony.

Co mówi producent gry?

Podczas wyprawy do biura Square Enix w Tokio, producent Naoki Yoshida został zapytany o wyłączność gry na PS5 i jaki ma to wpływ na studio pod względem rozwoju. Mówi, że ważne jest, aby odróżnić, że Creative Business Unit III nie zajmuje się tworzeniem gier, myśląc, że chce ograniczyć grę tylko do jednej platformy lub firmy. Kiedy zespół rozpoczął prace nad FFXVI, studio „przyjrzało się wszystkim opcjom” — mówi Yoshida.

„Final Fantasy, będąc jedną z bardzo ważnych franczyz Square Enix, wraz z Dragon Quest i serią Kingdom Hearts – kiedy zaczynamy tworzenie, zwracamy się do wielu platform, wielu firm w sprawie wydania gry. A kiedy do nich podejdziesz, wrócą do nas ze swoimi ofertami”.

Następnie zespół i Square Enix rozważają wszystkie te oferty i decydują, co będzie najlepsze dla projektu. W tym przypadku firmie Square Enix najbardziej spodobała się oferta PlayStation, pomimo wieloletnich relacji między PlayStation i Square Enix, które skutkują różnymi ekskluzywnymi grami Square Enix na konsole PlayStation.

Jak ekskluzywność wpływa na rozwój gry?

Z perspektywy rozwoju, Yoshida mówi, że CBUIII chce, aby jak najwięcej osób na całym świecie grało w tę grę. „To powiedziawszy, z perspektywy dewelopera i programisty ograniczenie rozwoju do jednego systemu nie tylko ułatwia nam pracę, ale daje nam możliwość jego optymalizacji” — kontynuuje. „A to pozwala nam zmaksymalizować wydajność tego jednego systemu, ponieważ koncentrujemy się tylko na tym jednym systemie”.

Ponadto Yoshida mówi, że zespół otrzymuje dużą pomoc od pierwszej strony – w tym przypadku PlayStation – oraz jej programistów i programistów, którzy pomagają CBUIII zmaksymalizować wydajność gry. „Pozwala nam stworzyć grę, którą chcemy stworzyć dzięki temu łatwiej nam to zrobić”.

Final Fantasy XVI jest jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów na PS5, a ekskluzywność na tej platformie może przyczynić się do wzrostu sprzedaży konsoli.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź ekskluzywne centrum relacji z FFXVI Game Informer.

Źródło.