Dlaczego BioWare zmieniło nazwę Dragon Age: Dreadwolf

Dragon Age: The Veilguard – uzasadniona ewolucja nazwy

Dragon Age 4 został ujawniony kilka lat temu jako Dragon Age: Dreadwolf. Jednak na kilka miesięcy przed premierą gry zaplanowaną na jesień 2024 roku BioWare ogłosiło zmianę nazwy na Dragon Age: The Veilguard. Przed tym ogłoszeniem portal Game Informer odwiedził biuro BioWare w Edmonton, aby zapoznać się z ekskluzywnym opisem gry związanej z naszą funkcją Dragon Age: The Veilguard. W ten sposób dowiedzieliśmy się, że nazwa została zmieniona.

Kierownictwo BioWare wypowiada się na temat zmiany nazwy na Dragon Age: The Veilguard

Dyrektor gry Veilguard, Corinne Busche, wyjaśnia, że ​​istotą gry są autentyczni, różnorodni towarzysze. Konieczne jest zatem posiadanie tytułu, który naprawdę oddaje istotę rozgrywki, dyrektor kreatywny Veilguard, John Epler, podkreśla, że ​​gra koncentruje się na drużynie towarzyszy, a nie na konkretnej osobie. Podobnie dyrektor generalny BioWare, Gary McKay, podkreśla zasadniczą rolę towarzyszy w grze. Według nich zmiana nazwy była konieczna, aby odzwierciedlić główny charakter gry.

Rola Solasa w Dragon Age: The Veilguard

Jeśli chodzi o rolę Solasa w tej historii, konsultant Veilguard Mark Darrah twierdzi, że gra zmierza w interesującym kierunku. Oprócz kultowej postaci Solasa, gra oferuje niuanse i głębię historii. Interakcje postaci pozwalają graczom zdefiniować relację pomiędzy Solasem a kontrolowanym przez gracza głównym bohaterem, Rookiem.

W prologu gry, będącym częścią 20-minutowego fragmentu rozgrywki wydanego niedawno przez BioWare, gracze stają twarzą w twarz z próbą zniszczenia Zasłony przez Solasa. To ważne wydarzenie oznacza początek złożonej i pełnej zwrotów akcji przygody w Dragon Age: The Veilguard.

Więcej informacji na temat gry, w tym ekskluzywne szczegóły, wywiady i materiały wideo, znajdziesz w centrum Dragon Age: The Veilguard poniżej.

Źródło: www.gameinformer.com