Discord uruchamia pakiet SDK aplikacji wbudowanej: programiści mogą teraz dodawać własne gry i aplikacje do działań.

Discord uruchomił w 2022 roku Działania dla Połączeń Głosowych, zestaw narzędzi do wspólnego oglądania filmów i grania w proste gry podczas rozmowy. Teraz jeszcze więcej programistów będzie mogło dodawać własne gry i aplikacje do działań dzięki wydaniu pakietu SDK aplikacji wbudowanej.

Dodawanie gier przez programistów

Początkowo Działania były funkcją dostępną wyłącznie dla subskrybentów Discord Nitro i zawierały kilka prostych gier opracowanych przez zespół Discord. W zeszłym roku został otwarty dla wszystkich użytkowników Discorda, a jego biblioteka gier została poszerzona o gry opracowane przez strony trzecie, takie jak Gartic Phone i Colonist, gra online podobna do Catan.

Wbudowany pakiet SDK aplikacji

Wraz z wydaniem 18 marca pakietu Embedded App SDK wszyscy programiści będą mieli dostęp do narzędzi do tworzenia gier, które można osadzić w elemencie iframe bezpośrednio w Discord, podobnie jak w przypadku klasycznych działań. W gry opublikowane na Discordzie będzie można grać w wersjach na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne i strony internetowe. Discord planuje także dodać w przyszłości narzędzia do odkrywania i monetyzacji, aby zachęcić więcej programistów do wykorzystania Discorda jako czegoś więcej niż tylko narzędzia komunikacji.

Dofinansowanie do składania wniosków

Oprócz ogłoszenia pakietu SDK firma Discord ujawniła również, że będzie finansować niektóre ze swoich ulubionych aplikacji, tym razem skupiając się na działaniach. Najlepsze prototypy potencjalnych działań będą miały szansę otrzymać do 30 000 dolarów dofinansowania na rozwój. Zgłoszenia trwają do 1 maja, a wszyscy użytkownicy będą mogli głosować na ostatecznego zwycięzcę od 27 czerwca.

Źródło: www.gamespot.com