Dinga Bakaba reaguje na katastrofalne zamknięcia w Bethesdzie.

Niedawne zamknięcie kilku dużych studiów Bethesdy przez Microsoft wstrząsnęło branżą gier wideo. Reakcje, zwłaszcza ze strony Dingi Bakaby, współreżysera studia Arkane Lyon, były bardzo intensywne.

Reakcje graczy z branży gier wideo

Dinga Bakaba i inni przedstawiciele branży wyrazili konsternację w związku z zamknięciem Arkane Austin Studios, Tango Gameworks i Alpha Dog Studios.

W tweecie Bakaba nazwał tę decyzję „absolutnie okropną”, podkreślając, jak ważne jest dbanie o artystów i twórców w tej branży. Wezwał także przywódców, aby okazali szacunek i takt wobec osób dotkniętych tą sytuacją.

Harvey Smith, współreżyser Redfall, również podzielił się swoim wsparciem dla zespołów Arkane Austin, podkreślając solidarność i talent obecny w studiu.

Reakcje innych członków branży

Julien Eveillé, były pracownik Arkane, ironicznie skrytykował partnerstwo Microsoftu i Bethesdy, wyrażając swój smutek z powodu osób dotkniętych tymi zamknięciami.

Swą złość i rozczarowanie tą sytuacją wyrazili także inni członkowie Bethesdy, wytykając palcami decyzje firmy.

Zamknięcie studia następuje wkrótce po zwycięstwie studia Hi-Fi Rush w konkursie BAFTA, co po raz kolejny podkreśla brutalność tej decyzji.

Źródło: www.eurogamer.net