Digital Extremes ogłasza serię zwolnień po zamknięciu działu wydawniczego

Zwolnienia w Digital Extremes

Twórca Warframe, Digital Extremes, potwierdził „liczbę” zwolnień wynikających z zamknięcia działu wydawniczego. Firma ogłosiła także, że nie będzie już wypuszczać darmowej gry sieciowej Wayfinder i że pełna kontrola nad nieruchomością wróci do dewelopera Airship Syndicate.

Po ujawnieniu przez PC Gamer informacji o zwolnieniach firma Digital Extremes powiedziała Eurogamerowi: „Potwierdzamy, że podjęliśmy trudną decyzję o zaprzestaniu działalności naszego działu projektów zewnętrznych. W dalszej części oświadczenia czytamy: „Musieliśmy pożegnać wielu ciężko pracujących i cennych członków zespołu i współpracujemy z Airship, aby w nadchodzących miesiącach całkowicie przekazać im kontrolę nad Wayfinderem”. »

Brak przejrzystości

Firma nie ujawniła liczby pracowników, których dotkną dzisiejsze zwolnienia, ani powodów decyzji o zaprzestaniu działalności swojego działu wydawniczego, a Airship Syndicate nie skomentował jeszcze publicznie tej zmiany. Pod koniec ubiegłego roku Airship i Digital Extremes ogłosiły współpracę wydawniczą, a Wayfinder wszedł do wczesnego dostępu w sierpniu i spotkał się z mieszanym przyjęciem.

Trudny rok dla branży gamingowej

Ogłoszenie zwolnień w Digital Extremes następuje w momencie, gdy branża gier wideo została naznaczona znacznymi zwolnieniami i zamykaniem studiów. Rok 2023 przyniósł masowe zwolnienia w Epic Games, Bungie, Sega, Team17, Microsoft, Take-Two, Riot Games, EA, Twitch, Meta, Unity, Ubisoft, CD Projekt, Roblox i Amazon.

Zwolnienia w Embracer Group są szczególnie powszechne od czasu, gdy w maju firma upadła w związku z gigantyczną umową finansową o wartości 2 miliardów dolarów. Embracer do tej pory zwolnił pracowników w Crystal Dynamics, Zen Studios, Beamdog, a także zamknął Studio Onoma (dawniej Square Enix Montreal) i Volition i chce sprzedać Gearbox. Studio TimeSplitters, Free Radical, również jest podobno zagrożone zamknięciem.

Źródło: www.eurogamer.net