Digital Bros ogłasza masowe zwolnienia, dotknięte 30% personelu

Konsekwencje pandemii

Grupa Digital Bros, spółka-matka słynnego wydawcy 505 Games, ogłosiła zamiar zwolnienia 30% siły roboczej w celu dostosowania się do „nowego konkurencyjnego otoczenia”.

„Digital Bros dokonało przeglądu swoich planów dostosowania się do nowego otoczenia konkurencyjnego” – napisał w komunikacie prasowym. „Oczekuje się, że spowoduje to zmniejszenie globalnego zatrudnienia o około 30%, ale nie oczekuje się znaczącego wpływu kosztów restrukturyzacji na wyniki całoroczne za rok finansowy 2024”.

Skoncentruj się na już istniejących grach

Firma stwierdziła, że ​​rynek gier wideo ewoluował od czasu pandemii i jest coraz bardziej selektywny w przypadku nowych gier, zauważając, że konsumenci coraz częściej zwracają się w stronę uznanych marek franczyzowych i grają w pojedyncze gry przez dłuższy czas. „Strategia Digital Bros musiała dostosować się do nowego, konkurencyjnego scenariusza, koncentrując się na wydawaniu sequeli i nowych wersji już uznanych i odnoszących sukcesy gier, z ograniczoną liczbą nowych produkcji o większym budżecie” – wskazano w komunikacie prasowym.

Zwolnienia w branży gier wideo

Zwolnienia te uzupełniają niestety rosnącą listę zwolnień w branży gier wideo. Amazon Games zwolniło 180 pracowników. W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Free Radical Design było bliskie zamknięcia swojej firmy i że Ubisoft zwolnił ponad 100 pracowników. W zeszłym tygodniu w Bungie, twórcy Destiny 2, zwolniono około 100 pracowników.

W styczniu Microsoft zwolnił 10 000 pracowników w ramach oczekującego na 69 miliardów dolarów przejęcia Activision Blizzard, które zakończył w zeszłym miesiącu. W sierpniu Striking Distance Studios, zespół odpowiedzialny za zeszłoroczny The Callisto Protocol, zwolnił ponad 30 pracowników, a w tym samym miesiącu BioWare, twórca gier Mass Effect i Dragon Age, zwolnił 50 pracowników, w tym weteranów studia. W następnym miesiącu, we wrześniu, Ascendant Studios, twórca Immortals of Aveum, zwolniło około 45% swojego personelu.

W zeszłym miesiącu studio Naughty Dog, twórcy The Last of Us, zwolniło co najmniej 25 pracowników, zwolnienia dotknęły także Telltale Games, choć dokładna liczba zwolnionych pracowników nie została jeszcze ujawniona. Z kolei pod koniec października Media Molecule, twórca Dreams, zwolniło 20 pracowników.

Źródło: www.gameinformer.com