Deweloper Genshin Impact zastanawia się, jak sprawić, by ograniczone czasowo wydarzenia można było odtwarzać w przyszłości


Wśród absolutnie ogromnej ilości eksplorowanego świata i wiecznie zielonych treści fabularnych w Genshin Impact, jednym ze sposobów, w jaki przygoda w otwartym świecie sprawia, że ​​ludzie są zajęci z biegiem czasu, są wydarzenia o ograniczonym czasie, do których często nie można uzyskać później dostępu, jeśli zostaną pominięte. Ale programista MiHoYo może szukać sposobu, aby gracze mogli je ponownie doświadczyć.

Podczas gdy niektóre wydarzenia powróciły, takie jak Windtrace i Lost Riches, inne związane z rozwojem postaci albo pozornie zniknęły na dobre, albo jeśli powrócą, zmieniono treść historii między iteracjami, aby wyjaśnić, jak historia ewoluowała od tego czasu.

Ale w wywiadzie dla IGN, rzecznik MiHoYo przyznał, że społeczność jest smutna z powodu brakujących wydarzeń fabularnych dla postaci takich jak Albedo i Childe, a także pragnienie przynajmniej jakiejś opcji podsumowania historii, aby nadrobić krytyczne informacje, które gracze mogli przegapić bez konieczności zanurzenia się w wiki.

Za pomocą ograniczonych czasowo wydarzeń sezonowych chcemy pokazać graczom, jak świat Teyvat i każda postać zmieniały się w czasie poza główną fabułą. Dlatego nawet jeśli wydarzenia powrócą, takie jak Archipelag Złotego Jabłka w wersji 2.8, pojawią się istotne zmiany postaci, historii i rozgrywki. Rozważamy jednak kwestie, o których wspomniałeś, i możemy mieć nowe pomysły w przyszłości wraz z postępem naszej technologii i produktywności.

MiHoYo ciężko pracuje nad rozwojem technologicznym w kilku innych obszarach, takich jak nadchodząca ulepszona obsługa graczy PS5 korzystających z kontrolerów DualSense. A MiHoYo potwierdziło, że zapowiedziana wersja Switcha jest wciąż w fazie rozwoju, choć nie mogła podać dalszych szczegółów. Prawdopodobnie zobaczymy, jak studio radzi sobie z różnymi ograniczonymi czasowo wydarzeniami, które zmieniają się na przestrzeni lat, zwłaszcza gdy posuwa się dalej w swojej dziesięcioletniej mapie drogowej, wprowadza więcej postaci i kontynentów i coraz bardziej oddala się od swoich najwcześniejszych momentów historii.