Devil World: Nintendo wskrzesza klasyczną grę Miyamoto

Odkryj Devil World, grę stworzoną dla Famicom w latach 80. Od dawna zarezerwowana dla rynku japońskiego ze względu na wykorzystanie obrazów religijnych, wreszcie pojawia się na Nintendo Switch. Ale to, co czyni tę grę tak fascynującą, wykracza daleko poza jej kontrowersyjną ikonografię.

Inspirowany Pac-Manem

Devil World wyraźnie czerpie inspirację z Pac-Mana, co czyni całość jeszcze ciekawszą. Miyamoto i Tezuka nie mogli powstrzymać się od dodania do niego nowych funkcji. Oprócz punktów do zdobycia i potworów, których należy unikać, gra oferuje krzyże, które pozwalają zionąć ogniem i atakować potwory. Ponadto, aby kontynuować zbieranie punktów, musisz stale zbierać krzyże.

Nowa funkcja: ruchome labirynty

Gra wprowadza zupełnie nowy wymiar dzięki ruchomym labiryntom. Te labirynty zapętlają się, ale w czterech rogach ekranu pozostają stałe bariery. To całkowicie zmienia sposób, w jaki myślimy o labiryntach, zmuszając graczy do oceniania długości ścieżek i przewidywania ruchów w labiryncie.

Zabawny szczegół: kierunek poruszania się labiryntu

Tym, co sprawia, że ​​Devil World jest tak wciągający, jest kierunek ruchu labiryntu, za który odpowiada wielki diabeł u góry ekranu. Gracze muszą zatem monitorować ruchy diabła, aby przewidzieć zmiany kierunku labiryntu.

Wizjonerska gra

Devil World wyróżnia się pomysłowością i świeżością. Oferuje naprawdę wciągające wrażenia z gry. Ponadto warto zwrócić uwagę na mechanikę gry podobną do tej występującej w innych grach tych samych twórców, co pozwala nam lepiej zrozumieć ich wizję gier i mistrzostwo w projektowaniu gier.

Źródło: www.eurogamer.net