Deus Ex Go, Hitman Sniper i inne dawne gry Square Enix Montreal zostaną zamknięte


Firma znana wcześniej jako Square Enix Montreal, Studio Onoma, ogłosiła, że ​​usunie kilka gier z App Store i Google Play Store, w tym Deus Ex Go, Hitman Sniper: The Shadows, Arena Battle Champions i Space Invaders: Hidden Heroes .

Gry zostaną usunięte z witryn sklepowych 1 grudnia, a gracze nie będą mogli uzyskać do nich dostępu po 4 stycznia 2023 r. Zakupy w grze również zostały natychmiast zawieszone, ale gracze nadal mogą korzystać z zakupów w grze, które już kupili. Jeśli jednak zostaną niewykorzystane, nie zostaną zwrócone.

Wcześniej w tym miesiącu poinformowano, że firma macierzysta Onoma, Embracer Group, zamknie studio, a jej personel zostanie przeniesiony do Eidos Montreal. Onoma była wcześniej znana jako Square Enix Montreal i została zakupiona przez Embracer Group w maju wraz z resztą zachodnich studiów Square Enix.

Jednak dopiero w zeszłym miesiącu zmieniono jego nazwę na Onoma, co sprawia, że ​​zamknięcie studia wydaje się jeszcze bardziej zagadkowe. Onoma jest najbardziej znana ze swoich mobilnych gier popularnych franczyz, takich jak Deus Ex i Tomb Raider, z których zrodziły się takie tytuły, jak Deus Ex Go i Lara Croft Go, z których pierwsza zostanie zamknięta w styczniu.

Podobno Eidos Montreal pomaga Microsoftowi przy franczyzie Fable. Nie byłoby to wielką niespodzianką, biorąc pod uwagę, że Crystal Dynamics, kolejne studio, które Embracer Group kupiła od Square Enix, pomaga The Initiative z Perfect Dark.

George Yang jest niezależnym pisarzem dla IGN. Pisze o branży od 2019 roku i współpracował z innymi publikacjami, takimi jak Insider, Kotaku, NPR i Variety.

Kiedy nie pisze o grach wideo, George gra w gry wideo. Co za niespodzianka! Możesz śledzić go na Twitterze @Yinyangfooey

Źródło : https://www.ign.com/articles/deus-ex-go-hitman-sniper-and-other-former-square-enix-montreal-games-set-to-shut-down