Destiny 2: Bungie podnosi ceny przepustek sezonowych o 20%

Bungie podnosi ceny przepustek sezonowych w Destiny 2 o 20%

Twórca Destiny 2, firma Bungie, ogłosiła dziś podwyżkę cen swoich samodzielnych przepustek sezonowych. Przepustki te zapewniają graczom dostęp do ograniczonych czasowo aktywności i treści fabularnych co trzy miesiące.

Bungie będzie wymagać od graczy płacenia o 20% więcej w każdym sezonie, z 1000 Srebrników do 1200 Srebrników (waluta premium w grze, która kosztuje prawdziwe pieniądze) – z 10 do 12 USD na sezon.

Bungie jednocześnie ogłosiło, że będzie pobierać 10% więcej za pakiety rang przepustki sezonowej, które przyspieszają proces maksymalizacji paska postępu wypełnionego łupami każdego sezonu.

Chociaż wpłynie to na każdego, kto kupował przepustki sezonowe w Destiny a la carte, wzrost cen nie wpłynie na tych, którzy już kupili pełny rok sezonowego dostępu za pośrednictwem wersji deluxe Destiny 2: Lightfall – przynajmniej nie do następnego dużego rozszerzenie obecnie planowane na przyszły rok: The Final Shape.

Co powiedział Bungie na temat podwyżek cen?

Nie podano żadnego powodu podwyżki cen, poza tym, że deweloper stwierdził: „Będą to nowe ceny przepustek sezonowych w roku Lightfall dla tych, którzy chcą zmaksymalizować swoje nagrody w każdym nowym sezonie, a my będziemy oceniać nowe podejścia do publikowania -opublikuj zawartość w roku The Final Shape.”

Bungie zwróciła również uwagę na wznowienie inwestycji w zawartość sezonową: „… nasze zespoły nadal inwestują w tworzenie atrakcyjnych sezonowych doświadczeń na rok Lightfall…”

Czy to dobry krok dla Destiny 2?

Chociaż koszt treści sezonowych zawsze był bardzo niski, zwłaszcza dla graczy, którzy kupują wszystko z góry w rocznych pakietach rozszerzeń, toczy się również debata na temat jakości tej zawartości, która często opiera się na powtarzalnych czynnościach i ponownym wydaniu broń i zbroje z poprzednich rozszerzeń lub iteracji Destiny.

Miejmy nadzieję, że ta podwyższona cena i zobowiązanie do inwestowania w treści sezonowe oznaczają, że uzyskamy o 20% więcej z usługi Bungie na żywo.

Travis Northup jest pisarzem dla IGN. Możesz śledzić go na Twitterze @TieGuyTravis i przeczytaj jego relacje z gier tutaj.

Źródło: https://www.ign.com/articles/destiny-2-is-raising-the-price-of-its-season-pass.