Defendery komputerów mainframe już dostępne — Xbox Wire


Obrońcy komputerów mainframe to klasyczna turowa gra strategiczna, która składa hołd klasycznym seriom, takim jak X-COM (1994), Dowódca Mechów (1998) i Konsorcjum (1987). Chcieliśmy przenieść gracza do czasów oldschoolowych gier, kiedy historia została przedstawiona w formie tekstowej, a autorzy wykazali się kreatywnością, którą wciąż cenimy w latach 80. i 90.

Obrońcy komputerów mainframe Akcja gry toczy się w kompleksie badawczym „Stargazer”, gdzie wirus komputerowy zainfekował sterującą kompleksem sztuczną inteligencję i przejął tamtejszy sprzęt. Naturalnie prowadzi to do całkowitego chaosu i zniszczenia. Gracz wciela się w algorytm obronny, który chroni sztuczną inteligencję przed szalejącymi maszynami.

Gra podzielona jest na szereg misji o zróżnicowanych celach. Po ich ukończeniu gracz otrzymuje różne nagrody, które mogą pomóc mu w rozwoju mechanicznych robotów i odnalezieniu wskazówek, które pozwolą dotrzeć do sedna fabuły. Świat gier został zaprojektowany w stylu retro terminali komputerowych z lat 80-tych. Gracz ma cztery jednostki na misję. Wybranie odpowiedniej taktyki może doprowadzić do zwycięstwa, gdy wrogie mechy mają przewagę liczebną.

Obrońcy komputerów mainframe

Tam, gdzie gra naprawdę błyszczy, jest wciągająca rozgrywka i wysoka wartość powtórek. Na tym spędziliśmy większość czasu podczas jego tworzenia. Naprawdę staraliśmy się dopracować ten aspekt, aby nasi gracze byli zadowoleni.

Główną atrakcją gry jest jej personalizacja. Części zamienne otrzymujesz jako nagrody za misje. Im wyższy poziom trudności, tym więcej nagród możesz zdobyć. Zawartość sklepu zmienia się po bitwie. Istnieją trzy rodzaje przedmiotów w zależności od ich rzadkości – im wyższy, tym trudniej je zdobyć. Tutaj w grę wchodzi najbardziej hardkorowa mechanika.

Obrońcy komputerów mainframe

Obrońcy komputerów mainframe łączy styl „VHS” z muzyką syntezatorową imitującą stacje robocze lat 80-tych. Przełamywanie kordonów poprzez niszczenie przeszkód i ścian. Amunicja przeciwpancerna zadająca duże i żrące obrażenia. Wysokiej jakości zespoły drużyn, taktyczne trofea bojowe na starym wyświetlaczu LCD… System operacyjny gotowy do uruchomienia, a system wariuje, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby pokazać tego złośliwego wirusa za zielonymi pikselami i potężnymi mechami, kto jest tutaj prawdziwym szefem.

Obrońcy komputerów mainframe

Xbox Live

Obrońcy komputerów mainframe

Gry Wielka Droga

11,99 zł

MAINFRAME DEFENDERS – taktyczna retrofuturystyczna gra strategiczna. Wirus komputerowy przeniknął do kompleksu badawczego „Stargazer”. Większość jednostek robotycznych jest kontrolowana przez wirusa. Poprowadź drużynę 4 prototypów w misji obrony złożonego komputera głównego. Będziesz musiał odpierać ataki, niszczyć wytwórców jednostek, pobierać cenne dane, usuwać zainfekowane węzły i robić więcej w drodze do najgłębszych części kompleksu. Pracuj z ograniczeniami i wadami przedmiotów, aby tworzyć potężne kombinacje. Zniszcz swoich wrogów za pomocą różnych taktyk: przegrzej ich, roztop się pod wpływem korozji, zaabsorbuj obrażenia i odpowiedz ogniem. Ale nie polegaj zbytnio na jednej strategii – wrogowie mogą mieć sposób na jej przeciwdziałanie. Ale przede wszystkim: broń Mainframe!

Source : https://news.xbox.com/en-us/2021/10/22/mainframe-defenders-now-available/