Deep Rock Galactic sezon 03: Plaguefall infekuje Xbox


Sezon 03: Plaguefall właśnie został wydany na Xbox i różni się znacznie od tego, co zrobiliśmy do tej pory z innymi sezonami lub aktualizacjami. W sezonie 01 wprowadzono zupełnie nową rywalizującą frakcję robotów, a sezon 02 rozszerzył ten temat. Minął prawie rok robotów w grze, więc tym razem chcieliśmy trochę zatrząść!


Ospa litofagowa


Sezon 03 wprowadza Lithophage Rockpox, infekcję podobną do zarazy, która atakuje wszelkie napotkane formacje skalne — ci z was, którzy grają w tę grę, wiedzą, jak wiele zależy od skał i jak bardzo są one ważne. Naciśnij prawy drążek, aby zawołać „Rock and Stone!”, okrzyk bojowy dla tych z nas, którzy zdecydowali się dołączyć do szeregów Galaktyczny Deep Rock.

W przypadku Rockpox chcieliśmy wprowadzić do gry nowy element, który może pojawić się w dowolnym czasie i miejscu. Teraz, podczas każdej trwającej misji, meteoryt przenoszący Rockpox może wpaść do jaskini. Twoim zadaniem będzie przywołanie modułów Rock Cracker z orbitalnej platformy kosmicznej i zniszczenie meteorytu, a tym samym ujawnienie znajdujących się w nim cennych serc zarazy. Oddanie tych Plague Hearts pozwala ci robić postępy w Performance Pass (bezpłatna przepustka bitewna DRG).

Możesz także znaleźć Lithophage Outbreaks – pełne inwazje Rockpox, w których napotkasz zarażonych, hiperagresywnych wrogów i ryzykujesz zarażeniem! Oczyszczenie tego obszaru zainfekowanej skały staje się częścią celu misji.

Zrzut ekranu z Deep Rock Galactic

Sprzątanie gry


Chcieliśmy również, aby ospa skalna była nowym doświadczeniem w rozgrywce, więc poradzisz sobie z nią za pomocą przemysłowych narzędzi czyszczących, które przywołujesz z orbity, gdy napotkasz zainfekowany obszar. DRG jest w istocie grą kooperacyjną, więc rozgrywka musiała opierać się na współpracy. Czyszczenie Rockpox obejmuje nałożenie obfitej warstwy LithoFoam za pomocą LithoFoamer, a następnie odkurzenie oczyszczonego obszaru za pomocą LithoVac.

W misjach solo w trybie dla jednego gracza towarzyszy ci przyjacielski i pracowity robot BOSCO, który pomaga ci wydobywać i radzić sobie z zagrożeniami. W przypadku ospy skalnej BOSCO pomaga odkurzyć obszary pokryte pianą, dzięki czemu nie będziesz musiał zmieniać narzędzi czyszczących ani wykonywać całej ciężkiej pracy samodzielnie.

Ogólnie rzecz biorąc, mechanicy sprzątający Rockpox czuli się dziwnie jak w domu w DRG: Jesteś pracownikiem Deep Rock Galactic, który wykonuje swoją pracę. Oczyszczanie Rockpox zapewnia bezpieczne(r) środowisko pracy dla Ciebie i Twoich kolegów Górników – i oczywiście wiąże się z dodatkowym wynagrodzeniem.

Zrzut ekranu z Deep Rock Galactic

Nowe granaty


Sezony 01 i 02 wprowadziły odpowiednio nową broń główną i dodatkową. Po prostu wiedzieliśmy, że chcemy wypróbować nowe pomysły na granaty, gdy tylko nadarzy się okazja. Sezon 03 był właśnie taką okazją – choć ostatecznie rozszerzyliśmy definicję tego, co dokładnie pociąga za sobą „granat”, dość liberalnie.

DRG ma cztery klasy postaci: Driller, Engineer, Gunner i Scout – a każda klasa otrzymuje nowy granat w sezonie 03. Driller otrzymuje Spring Loaded Ripper, zestaw pił tarczowych poruszających się w kierunku, w którym rzucisz. Tak więc, jeśli jesteś w tunelu, możesz szybko odkryć, że kręci się wokół ścian i sufitu, a ostatecznie wraca do ciebie, jeśli nie będziesz ostrożny. Inżynier otrzymuje Shredder Swarm, zestaw zmodyfikowanych dronów frakcji Rival z sezonu 01 i 02. Strzelec otrzymuje Tactical Leadburster – po rzuceniu przykleja się do powierzchni, a następnie zaczyna strzelać pociskami w promieniu 360 stopni . Na koniec Skaut otrzymuje Voltaic Stun Sweeper, elektryczny bumerang, który odbija się od wroga do wroga i ogłusza go.

To nie wszystko, co zawiera sezon 03 i niezależnie od tego, czy jesteś nowym, czy powracającym górnikiem, mamy nadzieję, że nowy sezon spodoba ci się tak samo, jak nam jego tworzenie. Galaktyczny Deep Rock jest dostępna na Xbox Series X|S, Xbox One i Windows Store. Jest dołączona do Game Pass, więc jeśli masz członkostwo, do zobaczenia na Hoxxes.

Skała i kamień!

Galaktyczny Deep Rock

Xbox Live
Xbox Graj w dowolnym miejscu

Galaktyczny Deep Rock

Wydawnictwo Coffee Stain


351


29,99 $

14,99 $

Ulepszony Xbox One X

Przepustka do gry na PC

Xbox Game Pass

Obsługuje Xbox Play Anywhere: możesz grać na konsoli Xbox One i komputerze z systemem Windows 10 bez dodatkowych kosztów. ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++ UWAGA: Gra międzyplatformowa dotyczy tylko wersji na konsolę Xbox One i komputer z systemem Windows 10 (Microsoft Store). Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://www.deeprockgalactic.com/crossplay-info +++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Głęboki rock Galactic to kooperacyjna gra FPS dla 1-4 graczy, w której występują kosmiczne krasnoludy, w 100% możliwe do zniszczenia środowiska, generowane proceduralnie jaskinie i nieskończone hordy obcych potworów. Hoxxes IV ma najwyższe stężenie cennych minerałów, jakie kiedykolwiek odkryto; jednak wszystko na planecie, od stworzeń po faunę, jest wyjątkowo wrogie. Dobrze, że Deep Rock Galactic zatrudnia najlepszych kosmicznych górników we wszechświecie: krasnoludów! Łącząc dwie rzeczy, które krasnoludy kochają najbardziej – wydobywanie i zabijanie potworów – Hoxxes to idealna praca dla każdego dumnego krasnoluda podróżującego w kosmos. *** Kooperacja dla 4 graczy *** Współpracuj jako drużyna, aby kopać, eksplorować i przedzierać się przez ogromny system jaskiń wypełniony hordami śmiercionośnych wrogów i cennymi zasobami. Jeśli chcesz przetrwać w najbardziej wrogich systemach jaskiń w galaktyce, będziesz musiał polegać na swoich kolegach z drużyny! *** 4 wyjątkowe klasy *** Wybierz odpowiednią klasę do zadania. Przebijaj się przez wrogów jako strzelec, prowadź zwiad i oświetlaj jaskinie jako zwiadowca, przebijaj się przez litą skałę jako wiertarka lub wspieraj drużynę konstrukcjami obronnymi i wieżyczkami jako inżynier. *** W pełni zniszczalne środowiska *** Zniszcz wszystko wokół siebie, aby osiągnąć swój cel. Nie ma ustalonej ścieżki, więc możesz ukończyć misję na swój sposób. Przejdź prosto do celu lub zbuduj skomplikowaną sieć ścieżek, aby eksplorować otoczenie — wybór należy do Ciebie. Ale postępuj ostrożnie, nie chcesz natknąć się na rój obcych nieprzygotowany! *** Proceduralnie generowana sieć jaskiń *** Eksploruj sieć proceduralnie generowanych systemów jaskiń, wypełnionych wrogami do walki i bogactwami do zebrania. Zawsze jest coś nowego do odkrycia i nie ma dwóch identycznych rozgrywek. *** Zaawansowane technologicznie gadżety i broń *** Krasnoludy wiedzą, co muszą ze sobą zabrać, aby wykonać zadanie. Oznacza to najpotężniejszą broń i najbardziej zaawansowane gadżety – miotacze ognia, gatlingi, przenośne wyrzutnie platform i wiele, wiele więcej. *** Rozświetl swoją ścieżkę *** Podziemne jaskinie są ciemne i pełne grozy. Jeśli chcesz oświetlić te ciemne jak smoła jaskinie, musisz przynieść własne światła. Pełne informacje na temat najnowszego stanu gry, sposobu przekazywania opinii i zgłaszania problemów można znaleźć na stronie https://www.deeprockgalactic.com/

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2022/11/18/deep-rock-galactic-season-03-plaguefall-infects-xbox/