Dead Island 2 z długo oczekiwanym zwiastunem i datą premiery


Wcześniej w tym tygodniu Dead Island 2: Day One Edition wyciekło na Amazon, pokazując wojownika podobnego do Lenny’ego Kravitza na okładce pudełka. Tak więc wystarczy, że Gamescom 2022 zakończył się dwoma zwiastunami (filmowy i z rozgrywką) do od dawna spóźnionej kontynuacji zabijania zombie.

Podążamy za wyrzeźbionym ocalałym imieniem Jacob, gdy opuszcza bezpieczne (zakrwawione) mieszkanie i zapuszcza się w kalifornijskie piekło, w którym roi się od nieumarłych. Zabija kilku przeciwników pustym karabinem, przebijając go przez ich zgniłe ciała i rozbijając ich głowy o chodnik drewnianym kolbą.

Zwiastun rozgrywki przedstawia malownicze plaże, opuszczone przedmieścia, podziurawione ulice miast i wciąż oświetlone karnawały. W jednym z najbardziej graficznych klipów, jakie kiedykolwiek widziałem w teleturnieju, widzimy, jak gracz-postać uderza zombie tępymi przedmiotami, wyrzuca przeciwników z dachów (mechanika parkour?) i strzela do zbiorników z benzyną, aby pochłonąć hordy w płomieniach.

Dead Island 2 to pierwszoosobowa gra RPG akcji z sześcioma grywalnymi postaciami. A według projektanta, który pojawił się na scenie, krwawa gra ma lekceważący, papkowaty ton i rozgrywkę, która polega na „eksperymentowaniu z preferowanymi metodami zabijania zombie”.

Dead Island 2 uderza i kopie na PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One i PC 3 lutego.
Źródło : https://www.gameinformer.com/gamescom-2022/2022/08/23/dead-island-2-gets-long-awaited-trailer-and-release-date