Dave Rapoza opuszcza Wizards of the Coast po oskarżeniach o używanie narzędzi sztucznej inteligencji

Dave Rapoza opuszcza Wizards of the Coast w związku z zarzutami, że najnowsze materiały promocyjne Magic: The Gathering zostały stworzone przy użyciu narzędzi sztucznej inteligencji. Chociaż Wizards of the Coast zaprzeczyli oskarżeniom, że najnowszy obraz został stworzony za pomocą sztucznej inteligencji, fani i artyści szybko zwrócili uwagę na niespójności w obrazie. To oskarżenie jest szczególnie przejmujące, zwłaszcza że Wizards of the Coast potwierdziło w zeszłym miesiącu, że „wymaga od artystów, pisarzy i twórców współpracujących z MTG powstrzymania się od używania narzędzi generujących sztuczną inteligencję do tworzenia końcowych produktów Magic.

Reakcje Dave’a Rapozy

Znany artysta Dave Rapoza nie dał się jednak przekonać. „Nie udawajcie, jeśli nie potraficie przyznać, że to oczywiście sztuczna inteligencja, to na pewno nie będę już z wami wszystkimi współpracować – nie obrażajcie naszej inteligencji” – powiedział. „Tak jest i oto przestałem pracować dla Wizards of the Coast” – Rapoza napisał w weekend na Twitterze. „Nie możesz powiedzieć, że się temu sprzeciwiasz, a następnie rażąco wykorzystywać sztuczną inteligencję do promowania swoich produktów. E-maile wysłane, do widzenia wszystkim! »

Następnie Rapoza dodał, że „na sztuce wciąż można zarobić pieniądze, nawet w wotc”, ale stwierdził, że jego problem polega na tym, że WotC idzie „na główną drogę” i ogłasza, że ​​oczekuje się od jego artystów powstrzymywania się od używania narzędzi sztucznej inteligencji, „by przychylność artystów.”

Nowy zarząd Dave’a Rapozy

Następnie Rapoza powiedział, że „dla mnie droga naprzód będzie wiązać się z komiksami i oryginalnymi pomysłami”. Dodał również: „Jeśli ta cała sztuczna inteligencja czegoś mnie nauczyła, to tego, że musisz robić rzeczy, które tylko ty możesz zrobić, a wszystko inne można odtworzyć haha ​​– zamierzam to wszystko robić przez rok”.

Źródło: www.eurogamer.net