Data premiery Street Fighter 6 najwyraźniej przecieka przed The Game AwardsWygląda na to, że PlayStation Store ujawnił datę premiery Street Fighter 6 po tym, jak tymczasowo wymienił grę jako premierę 2 czerwca.

Jak zauważył użytkownik ResetEra, Neoxon, i udostępniony na Twitterze (poniżej) przez znawcę branży Wario64, domniemana data premiery nie została jeszcze potwierdzona, ale przyczynia się do plotek, że pełne ujawnienie nastąpi później, podczas The Game Awards 2022.

Wymieniono również trzy edycje gry – Standard, Deluxe i Ultimate – a zamówienie dowolnej z nich w „ograniczonym czasie” zapewnia graczom „specjalne tytuły i naklejki” wraz z wariantami kostiumów.

Edycja Deluxe jest dostarczana z Przepustką Postaci na Rok 1 (która prawdopodobnie zapewni graczowi każdą nową postać wydaną w ciągu pierwszego roku po premierze), a Edycja Ultimate zawiera Przepustkę Ultimate na Rok 1, która jest prawdopodobnie większą i lepszą wersją Przepustka postaci, która być może zawiera nowe etapy i inne dodatkowe elementy DLC.

Wszystkie opcje zakupu w PlayStation Store będą pozornie obejmować Street Fighter 6 zarówno na PlayStation 4, jak i PlayStation 5.

Gra została zapowiedziana w lutyma od tego czasu powoli, ale systematycznie publikowane są nowe informacje. Zwiastun rozgrywki pokazał Chun-Li i Ryu w akcji obok nowicjusza Luke’a i Capcom później pokazał sposób na mentalną walkę z przeciwnikami przed meczem.

Potwierdzono również, że wystąpią Jamie i Guilea na EVO 2022 ogłosił Capcom powrót Juri i pierwsze pojawienie się Kimberlyktóry ma zestaw ruchów skoncentrowany na szybkich ciosach i kopnięciach w powietrzu.

Gracze mieli okazję wypróbować grę w jej pierwszej zamkniętej wersji beta, a druga jest tuż za rogiem 16 grudnia. Miejsca są jednak dość trudne do zdobycia, ponieważ Capcom przyznaje je w drodze losowania.

IGN powiedział, że jego Beta Test 1 był „najlepszą betą bijatyki”, w jaką kiedykolwiek graliśmy, dodając, że „wszystko, od prezentacji, przez gwiezdny kod sieciowy, wspaniałe centrum bitew, łatwość znajdowania meczów, po samą liczbę dostępnych opcji i trybów”, była na najwyższym poziomie.

Ryan Dinsdale jest wolnym strzelcem IGN i pełni funkcję redaktora wiadomości w Wielkiej Brytanii. Całymi dniami będzie opowiadał o Wiedźminie.

Źródło : https://www.ign.com/articles/street-fighter-6-release-date-seemingly-leaks-ahead-of-the-game-awards