Dark Forces: Klasyczna strzelanka Star Wars zostaje odświeżona w rozdzielczości 4K dzięki Fan Remaster


Klasyczna strzelanka z Gwiezdnych Wojen została poddana gruntownej przebudowie dzięki The Force Engine, fanowskiemu projektowi, który powstawał trzy lata.

Zaprojektowany jako kompletna przeróbka silnika Jedi Engine firmy LucasArts z lat 90., The Force Engine jest faktycznie remasterem 4K oryginalnego Dark Forces, który ma zastąpić emulator DosBox używany w wersji Steam. Chociaż zachowuje obsługę oryginalnej rozdzielczości 320×200, możliwe jest podkręcenie Dark Forces aż do 4K. Obejmuje nawet obsługę ultraszerokich wyświetlaczy.

Oprócz ulepszonej oprawy graficznej, Dark Forces dodaje także szereg nowoczesnych udogodnień, w tym pełny wygląd myszy, celownik celowniczy oraz nowy system zapisu. Oczywiście wszystkie te funkcje można wyłączyć lub po prostu zignorować w przypadku klasycznego doświadczenia Dark Forces.

Force Engine przenosi Dark Forces do 4K.

Wydany w 1995 roku, u szczytu mody na Doom, Dark Forces był pierwszą strzelanką pierwszoosobową osadzoną w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Oznaczało to wprowadzenie Dark Troopers — szturmowców podobnych do Terminatora, którzy pojawili się w różnych częściach Gwiezdnych Wojen, w tym w The Mandalorian. W tamtym czasie był krytykowany za brak trybu dla wielu graczy i mieczy świetlnych – które zostały naprawione w kolejnych sequelach – ale dziś jest wysoko ceniony.

Aby korzystać z silnika mocy, musisz posiadać kopię Dark Forces. Po pobraniu frontendu The Force Engine z GitHub możesz łatwo ustawić folder źródłowy i grać.

Wybiegając w przyszłość, The Force Engine planuje wsparcie międzyplatformowe dla systemów Linux i Mac w 2023 roku, a także wsparcie dla Outlaws — strzelanki w zachodnim stylu, która również korzysta z silnika Jedi. Do działania wymaga systemu Windows 7 i karty graficznej zgodnej z OpenGL 3.3. Kiedy skończysz, sprawdź, gdzie Dark Forces znajduje się na naszej liście 10 najlepszych gier wideo Star Wars wszechczasów.

Źródło obrazu miniatury: Ron Lussier

Kat Bailey jest starszym redaktorem wiadomości w IGN, a także współgospodarzem czatu głosowego Nintendo. Masz wskazówkę? Wyślij jej wiadomość na @the_katbot.Źródło : https://www.ign.com/articles/dark-forces-classic-star-wars-shooter-4k-overhaul