Daggerfall Unity: Najwspanialsze Elder Scrolls w zremasterowanej wersji Unity

Kompletny remake The Elder Scrolls II: Daggerfall w Unity

Oddanym fanom udało się stworzyć pełny remake The Elder Scrolls II: Daggerfall w Unity, największej jak dotąd grze Elder Scrolls. Ten remake zawiera szereg ulepszeń i aktualizacji graficznych klasycznej gry RPG z 1996 roku, dzięki czemu jest to gra obowiązkowa dla fanów RPG Bethesdy, a także znaczna obsługa modów.

Projekt zainicjowany przez grupę fanów

Projekt Daggerfall Unity został rozpoczęty przez grupę fanów znaną jako Daggerfall Workshop ponad dziesięć lat temu, a jego celem było przerobienie gry na bardziej nowoczesny silnik open source. Projekt ten stał się rzeczywistością wraz z wydaniem wersji 1.0 Daggerfall Unity. Uwzględniono pełny zakres Daggerfall, ale z nowymi ulepszeniami, dzięki którym gra jest bardziej przystępna dla współczesnych odbiorców, w tym przebudowane sterowanie pierwszoosobowe, obsługa monitorów o wysokiej rozdzielczości, dodatkowe opcje tłumaczenia, odległości renderowania i nowoczesne oświetlenie, które nadaje grze retro grafika wygląda zupełnie jak nowa.

Wsparcie dla modów i darmowy remaster

Żadna gra RPG Bethesdy nie byłaby kompletna bez modów, a Daggerfall Unity również je obsługuje. Opcjonalne modyfikacje, takie jak DREAM (Daggerfall Remaster Enchanted Art Mod), poprawiają grafikę gry, naprawiając jednocześnie stare usterki i błędy oraz zwiększając różnorodność/wierność, tam gdzie to możliwe. Fani stworzyli nowe zadania do odkrycia, a także nowe gildie, do których można dołączyć, takie jak Gildia Archeologów. Istnieją nawet modyfikacje, takie jak Physical Combat i Armor Overhaul, które zmieniają sposób działania walki w Daggerfall, zastępując oryginalny system gry, w którym zbroja zwiększała ryzyko przegapienia gracza przez ataki, zamiast tego zmniejszała obrażenia zadawane graczowi.

Remaster jest całkowicie darmowy, a gracze muszą jedynie odebrać bezpłatną kopię Daggerfall w wersji DOS na platformach takich jak Steam, pobrać i rozpakować najnowszą wersję Daggerfall Unity oraz uruchomić grę. Remaster „załaduje” wszystko inne.” według Warsztatu Daggerfall.

Idealna okazja, aby (ponownie) odkryć grę

Dla tych, którzy jeszcze nie sprawdzili żadnej z wczesnych gier Bethesdy, Daggerfall Unity oferuje świetną okazję, aby to zrobić. Gra jest ogromna, ze światem gry wielkości Wielkiej Brytanii i ponad 15 000 miast.

Premiera kolejnej gry z serii The Elder Scrolls, The Elder Scrolls VI, jest oficjalnie na wczesnym etapie rozwoju. Jednak były szef wydawnictwa Bethesdy, Pete Hines, powiedział w zeszłym roku, że dodatkowe informacje na temat długo oczekiwanej gry RPG nie będą dostępne przez „jeszcze kilka lat”. Donoszono również, że The Elder Scrolls VI nie ukaże się na konsolach PlayStation, chociaż plany te mogą prawdopodobnie ulec zmianie, ponieważ gra ma jeszcze wiele lat do premiery.

Możesz dowiedzieć się więcej o projekcie i pobrać go na stronie Daggerfall Workshop. Wcześniejsza wersja remastera, przed wydaniem 1.0, z trzema tuzinami preinstalowanych modów, ukazała się na GOG-u w 2022 roku i nadal jest dostępna do pobrania.

Źródło: www.gamespot.com