Czy twórcy Bloodborne chcą wersji na PC?

Fani Bloodborne z niecierpliwością czekają na ulepszoną wersję na PC i PS5. Chociaż wersja na PS4 jest wstecznie kompatybilna z PS5, fani nadal chcą grać w ulepszoną wersję z takimi funkcjami, jak poprawiona liczba klatek na sekundę i wyższa rozdzielczość. Okazuje się, że wielu deweloperów From Software chce także wersji na komputery PC.

Twórcy oprogramowania chcą wersji Bloodborne na PC

W trakcie wywiadu z serwisem PC Gamer reżyser Hidetaka Miyazaki został po raz kolejny zapytany o możliwość wydania Bloodborne na PC. Tym razem zapytano go wprost, czy chce tego osobiście. Wskazał, że producent Yasuhiro Kitao i wykonawca Bobby Simpson chcieli Bloodborne w wersji na PC. Następnie Miyazaki wyjaśnił, że chce, aby więcej graczy mogło cieszyć się Bloodborne, zwłaszcza że z biegiem lat niektóre gry znikają ze względu na przestarzały sprzęt i czas. Jest zatem otwarty na taką możliwość, nawet jeśli nie leży to w jego gestii, ponieważ From Software nie jest właścicielem praw do gry.

Sony jest właścicielem praw do Bloodborne

Decyzja o tym, czy Bloodborne będzie dostępna na PC, należy do Sony. Sony nie zapomniało jednak o Bloodborne, gdyż gra pojawi się w nadchodzącej grze Astro Bot. Dyrektor kreatywny gry twierdzi, że nie jest to zwiastun, ale raczej hołd złożony wspaniałej grze PlayStation z przeszłości. W międzyczasie gracze będą mogli cieszyć się większą zawartością Elden Ring wraz z premierą rozszerzenia Shadow of the Erdtree 21 czerwca.

Źródło: www.gamespot.com