Czy społeczeństwo nadal demonizuje graczy?

Opinia społeczeństwa na temat graczy w gry wideo:

Dla każdego, kto regularnie gra w gry wideo, panuje konwencja, że ​​media głównego nurtu zwykle w końcu wspominają o zaskakującej popularności tych gier, że nie chodzi już tylko o kujonów z problemami społecznymi w ich sypialniach i o tym, jak gry wideo to wielki biznes. Czy wiesz, że branża gier jest większa niż Hollywood? Tak, Steve. Wszyscy to wiedzą.

Jednak wszechobecny stereotyp nadal głosi, że gracze to frajerzy z wyzwaniami społecznymi, którzy muszą więcej wychodzić na zewnątrz. Można by pomyśleć, że ludzie powinni już o tym wiedzieć – a w niektórych przypadkach trudno sobie wyobrazić, że tego nie wiedzą – ale oto jesteśmy; wciąż każe nam wziąć prysznic, wyjść z domu, uderzyć w trawę i poszerzyć horyzonty poza wysoki wynik i maszt flagowy.

Trwałość kontrowersyjnego stereotypu:

Przeciwstawiając się temu imponującemu osiągnięciu, prezenterka Jayne Secker nie mogła powstrzymać się od przytoczenia tropu, określając się jako „rodzic”, próbując powstrzymać śmiech: „Jako matka powiedziałabym po prostu: «Trzymaj się z daleka od ekranu, wyjdź na zewnątrz» , nabrać świeżego powietrza; pokonanie Tetrisa nie jest celem życiowym. »

Reakcje społeczności graczy były jednomyślnie krytyczne – zachęcamy do przejrzenia wielu tweetów, w których pojawia się ta wzmianka – a mimo to wydaje się, że nadal tkwimy w tym zniechęcającym i niedokładnym stereotypie, stereotypie, który powinien umrzeć kilkadziesiąt lat temu.

Przetrwanie nieistniejącego stereotypu:

Jest to szczególnie niepokojące dla osób, które widziały, jak Nintendo poszerza horyzonty demograficzne branży. Firma znajdowała się na czele zmian w postrzeganiu gier jeszcze przed rewolucją na Wii i DS, na czele której stał Satoru Iwata i jego myślenie „błękitnego oceanu”. Na potrzeby dyskusji przyjmijmy premierę Wii Sports jako przełomowy moment, w którym przekroczono wyimaginowany próg kulturowy. Wii Sports wypuszczono na rynek w 2006 roku. Teraz jest rok 2024 i wciąż słyszymy tę samą starą narrację od ludzi na tyle młodych, by wiedzieć lepiej.

Trwałe i przestarzałe stare postawy:

Żyjemy w czasach, w których więcej ludzi gra w gry niż kiedykolwiek wcześniej i więcej ludzi niż kiedykolwiek rozumie ich wartość, dlatego irytujące jest obserwowanie takich reakcji ze strony głównych mediów, oceniających tę historię na tyle znaczącą, że można ją opublikować, ale na tyle nieistotną, że można ją odprawili ich zarozumiałym żartem i przeszli do pogody.

Jest to postawa, którą łatwiej byłoby usprawiedliwić kilkadziesiąt lat temu, kiedy granie było rzeczywiście niszowym hobby, które zrodziło się dosłownie w komputerowych sypialniach entuzjastów i amatorów. Ale gracze, na przykład miłośnicy filmów, czytelnicy i każda inna grupa ludzi, którzy lubią hobby lub sztukę, występują we wszystkich kształtach, rozmiarach i aranżacjach. Nie wszyscy gracze są towarzyskimi ekstrawertykami, którzy lubią amdram i wspinaczkę skałkową, gdy nie pracują jako wolontariusze w jadłodajni. Gracze i twórcy gier wkraczają obecnie w starość – wielu z nich już straciliśmy – i z pewnością przerażający jest fakt, że nadal powszechne jest postrzeganie gier wideo jako trywialnej rozrywki dla młodych ludzi.

Źródło: www.nintendolife.com