Czy Miyamoto jest zbyt rygorystyczny w swoim podejściu do tworzenia gier?

Relacja między Itoi i Miyamoto

Shigeru Miyamoto jest powszechnie znany ze swojej surowej natury w firmie Nintendo. Podczas wywiadów często podkreślano jego powściągliwą postawę i niechęć do chwalenia. Podczas niedawnej publicznej dyskusji pomiędzy Miyamoto i twórcą Matki Shigesato Itoi, przetłumaczonej przez Daniela Siglera, Itoi opowiedział przejmującą anegdotę. Ujawnił, że zalał się łzami po tym, jak rzucił swoją grę Miyamoto. Podczas tego spotkania Itoi spotkał się z zupełnie nieoczekiwaną reakcją ze strony Miyamoto.

Stanowisko Itoi do gry „Matka”

Itoi pokazał swoje notatki Miyamoto, mając nadzieję, że spodoba mu się jego pomysł. Zamiast tego Miyamoto nie powiedział mu żadnych komplementów i po prostu powiedział „Hmm…”. Itoi był zdenerwowany i sfrustrowany faktem, że nie otrzymał pozytywnej opinii, na którą liczył.

Następnie obaj mężczyźni wyjaśnili przyczynę tej reakcji. Miyamoto podkreślił wyzwania związane z projektem i ilość pracy potrzebnej do ożywienia tej historii. Ostrzegł Itoi o skali prac i czasie, jaki trzeba będzie przeznaczyć.

Reakcja Miyamoto

Miyamoto wyjaśnił podczas wywiadu, że jego ostrzeżenie było bardziej uwagą dotyczącą zaangażowania czasu niż umiejętności Itoi. Ale dla Itoi ta reakcja była bardzo zniechęcająca. Przyznał się nawet, że w drodze do domu płakał, myśląc, że cała jego praca poszła na marne.

Poniżej wydarzenia

Na szczęście Itoi otrzymał później wiadomość od Miyamoto oferującą mu zespół produkcyjny. Reszta, jak mówią, to historia starożytna. Pomimo rozczarowujących doświadczeń ostatecznie doprowadziło to do stworzenia gry „Mother”, która naznaczyła historię gier wideo.

Lekcja do odrobienia

Ta anegdota podkreśla surowość Miyamoto podczas jego powrotów. Ale pokazuje też, że dostrzegł potencjał projektu Itoi i dał mu szansę na realizację swojego pomysłu. Ta historia podnosi kwestię podejścia Miyamoto do przekazywania informacji zwrotnych i zachęt dla twórców. Co myślisz? Czy powinien zmienić swoje podejście w wieku 71 lat? Czekamy na Twoje komentarze.

Źródło: www.nintendolife.com