Czy gry From Software są zbyt trudne?

Najnowsze dzieło Software, Elden Ring: Shadow of the Erdtree, przyciąga uwagę swoim zniechęcającym poziomem trudności. Usiedliśmy z prezesem From Software Hidetaką Miyazakim, aby porozmawiać o koncepcji trudności i zaskakującej pasji fanów na przestrzeni lat.

Wyjątkowe wrażenia z gry

Gry firmy Software są znane z dostarczania trudnych i wyczerpujących wrażeń, nagradzających wytrwałość niezrównanym poczuciem zwycięstwa. Gatunek Soulslike, zwłaszcza gry From Software, kładzie nacisk na śmierć jako integralną część rozgrywki. Aby pokonać potężnych wrogów, gracze muszą rozpoznać wzorce, rozwijać umiejętności i, miejmy nadzieję, czasami osiągnąć postęp w grze.

Rola Miyazakiego w projektowaniu

Nieznane i trudność budują pewien poziom napięcia, przyczyniając się do poczucia grozy, bez którego niektórzy gracze nie mogą już żyć. Aby osiągnąć ten cel, Miyazaki dba o projektowanie poziomów tak, aby gracze odpowiednio odczuwali to napięcie.

Wyzwanie słusznie podjęte

Miyazaki wie, że jego gry są z natury trudne, ale oddani gracze tego gatunku zawsze podejmują wyzwanie. Zależy mu na tym, aby poziom trudności był postrzegany jako sprawiedliwy i sprawiedliwy, zapewniając graczom możliwość uczenia się i sprzężenia zwrotnego, które pomogą im w postępie.

Społeczność From Software

Wraz z udostępnieniem Elden Ring: Shadow of the Erdtree społeczność Soulslike i From Software po raz kolejny debatują nad trudnościami dewelopera. Historia pokazuje jednak, że gracze zawsze dostosowują się do tego nowego poziomu wyzwań i ostatecznie pokonują pozornie niepokonanych. Firma From Software wykazała się niespotykanym dotąd poziomem mistrzostwa w tworzeniu treści dla swojej społeczności i ciekawie będzie obserwować, jak to uczucie będzie ewoluować, gdy gracze spędzą więcej czasu z dodatkiem.

Źródło: www.gameinformer.com