Czy Google naprawdę chciał kupić Epic Games i przejąć Fortnite?

Plan Google przejęcia Epic Games ujawniony w dokumentach sądowych

Trwająca sprawa antymonopolowa Epic Games przeciwko Google ujawniła kilka oszałamiających rewelacji na temat próby Google przejęcia kontroli nad twórcą Fortnite i Unreal Engine.

Strategia Google zakłada współpracę z akcjonariuszem Tencent w sprawie wykupu

Z krótkich dokumentów wynika, że ​​strategia Google „Projekt Elektra” z 2018 roku ujawniła, że ​​Google chciał przejąć własność lub zabiegać o pakiet kontrolny w Epic, aby Fortnite stał się dla siebie „wiodącym motorem biznesowym”. Plan obejmował również współpracę z akcjonariuszem Tencent w celu sfinalizowania wykupu.

Niezredagowane dokumenty ujawniły pomysł, że Google będzie zabiegał o własność lub pakiet kontrolny w Epic, aby Fortnite stał się „wiodącym czynnikiem biznesowym” dla siebie. Google wewnętrznie zaproponował inwestycję o wartości około 2 miliardów dolarów za 20 procent udziałów w Epic.

Szczegóły wersji próbnej Epic Games i Google

Proces rozpoczął się 6 listopada i potrwa do początków grudnia. Wyrok spodziewany jest przed okresem świątecznym.

W miarę rozwoju sprawy pozwoliło to na głębsze zrozumienie agresywnej taktyki stosowanej przez Google i tego, jak daleko była gotowa się posunąć, próbując wyprzedzić Epic Games.

Przyzwoitość Peely’ego została zakwestionowana

Wiadomości: Kto powinien zagrać w The Legend of Zelda: The Movie? Obejrzyj na YouTube

W trakcie postępowania z Apple batalia sądowa przyniosła momenty, w których kwestionowano przyzwoitość bananowej maskotki Peely. Jednak obecny proces z Google ujawnił nieco inny sposób.

Więcej informacji na temat tej sprawy sądowej można znaleźć w poniższym filmie.

Źródło: www.eurogamer.net