Remake oryginalnej Zeldy – czas na odświeżenie klasyki!

Czas na remake oryginalnej Zeldy

Firma Capcom przoduje w demonstrowaniu, jak na nowo wyobrazić sobie klasykę w ekscytujący sposób, który oddaje hołd źródłu, nie będąc skrępowanym przez dziesięciolecia ograniczeń projektowych.

Teraz jest czas na The Legend of Zelda. To gra, która zasługuje na prezentację i grę. Osoby, które jej nie znają, zwłaszcza młodsi gracze, którzy uwielbiają Breath of the Wild i tracą zmysły z podekscytowania Tears of the Kingdom, powinni móc spojrzeć wstecz i łatwo prześledzić rodowód od 1986 roku do dnia dzisiejszego, w przystępnej i atrakcyjnej formie do nich.

Miejsce w rankingach

Patrząc na naszą rankingową listę najlepszych gier Zelda wszechczasów, LOZ zajmuje 19 miejsce w momencie pisania. Numer 19 dla gry, która dała początek tej serii! Kolejny godny kandydat na remake.

To też nie przypomina serii Street Fighter, gdzie to było drugi gra, która położyła podwaliny pod resztę. The Legend of Zelda dostarczyło szablon serii niesamowicie w pełni ukształtowany na Famicom.

Czas na odświeżenie

Może to wymagać od Grezzo ponownej wizyty w silniku Link’s Awakening lub całkowicie nowego systemu odgórnego — jestem gotowy na wszystko. Gra jest z pewnością wystarczająco solidna, aby błyszczeć bez całkowitego remontu.

Czy możesz sobie wyobrazić The Legend of Zelda, ale wygląda jak kluczowa grafika z oryginalnej instrukcji NES? Grałbym w grę, która wyglądałaby tak i grał jak OG Zelda w mgnieniu oka.

Tunic to nowa gra, która w szczególności wykorzystała nostalgię za tą ręczną grafiką i pięknie i tajemniczo zintegrowała ją z rozgrywką.

Dlaczego potrzebujemy remaku?

The Legend of Zelda jest klasykiem, który zasługuje na odświeżenie i przywrócenie do życia dla nowych graczy. Przeróbki gier wideo są „tymczasowymi” lokalizacjami dla graczy, którzy nie mogą przeanalizować tekstu w jego oryginalnej formie.

40. specjalne dla tego kamienia milowego — konkretnie coś, co dotyczy zarówno przeszłości, jak i przyszłości. Nintendo słynie z tego, że unika oczywistości, ponieważ stara się „zaskoczyć i zachwycić” nas wszystkich, ale widzieliśmy, jak znacznie młodsze gry z tej serii zostały zmienione i cieszyły się na nowo.

To czas na odświeżenie klasyki i przywrócenie jej do życia dla nowych graczy.

„To gra, która zasługuje na prezentację i grę. Osoby, które jej nie znają, zwłaszcza młodsi gracze, którzy uwielbiają Breath of the Wild i tracą zmysły z podekscytowania Tears of the Kingdom, powinni móc spojrzeć wstecz i łatwo prześledzić rodowód od 1986 roku do dnia dzisiejszego, w przystępnej i atrakcyjnej formie do nich.”

Źródło: https://www.nintendolife.com/features/soapbox-its-time-for-a-zelda-1-remake-please.