Control 2 na „etapie koncepcyjnym”, gdy Remedy ogłasza umowę rozwojową z 505 grami


Remedy Entertainment ogłosiło podpisanie nowej umowy z wydawcą 505 Games na współtworzenie i sprzedaż gry Control 2. Wiadomość ta dała również wgląd w stan prac nad kontynuacją.

Zgodnie z komunikatem prasowym, Control 2 (kiedyś znany jako Codename Heron) jest obecnie w fazie koncepcyjnej, budowanej w zastrzeżonym silniku Northlight firmy Remedy. Gra będzie dostępna na PlayStation 5, Xbox Series X/S i PC. Remedy wyda wersję na PC, a 505 zajmie się wydaniami na konsole. Control 2 nie ma okna wydania, ale Remedy opublikowało grafikę koncepcyjną, zamieszczoną poniżej.

W komunikacie prasowym stwierdzono również, że budżet rozwojowy Control 2 początkowo wynosił 50 milionów euro. Remedy i 505 po równo podzielą koszty marketingu i rozwoju, a także przychody generowane przez jego wydanie. Remedy zachowuje jednak pełne prawo własności do Kontrolnego IP. Komunikat prasowy ujawnia również, że pierwszy Control sprzedał się w ponad 3 milionach egzemplarzy od czasu premiery w 2019 roku.

„Cieszymy się, że możemy pogłębić naszą współpracę z Remedy i wspólnie kontynuować historię sukcesu Control”, mówią Rami i Raffi Galante, współdyrektorzy Digital Bros Group/505 Games. „… Kontrola jest największą inwestycją, jaką kiedykolwiek poczyniło 505 Games, dlatego zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach. Jesteśmy wdzięczni całej społeczności graczy, która uczyniła Control tak długotrwałą i uwielbianą grą, i jesteśmy jeszcze bardziej podekscytowani wprowadzeniem Control 2.”

To ogłoszenie zostało po raz pierwszy drażnione w czerwcu zeszłego roku, kiedy Remedy i 505 ujawnili plany dotyczące nowych doświadczeń Triple-A Control. Ta sama aktualizacja ujawniła nadchodzący tytuł spin-off dla wielu graczy, znany jako Project Condor. Na początku tego roku firma Remedy zawarła również umowę z Rockstar na opracowanie przeróbek Max Payne 1 i 2.Źródło : https://www.gameinformer.com/2022/11/11/control-2-in-concept-stage-as-remedy-announces-development-deal-with-505-games