Control 2, Max Payne 1&2, Codename Condor: Aktualne informacje na temat nadchodzących tytułów Remedy

Firma Remedy przedstawiała aktualne informacje na temat swojego portfolio nadchodzących tytułów w ramach kwartalnego przeglądu. Oprócz podsumowania ogólnej sytuacji finansowej studia, raport zawiera szczegółowe informacje na temat bieżącego stanu prac nad Control 2, Max Payne 1 i 2 Remake, wieloosobową grą typu spinoff Control Codename Condor i nie tylko.

Szczegóły nowych gier w fazie rozwoju

Według raportu zespół Control 2 „skupia się na sfinalizowaniu etapu weryfikacji koncepcji, podczas którego sprawdzany jest świat gry, mechanika rozgrywki i cele wizualne”. » Przejście projektu do etapu gotowości produkcyjnej planowane jest na drugi kwartał tego roku. Control 2 zostało po raz pierwszy ogłoszone w 2022 roku.

Max Payne 1 & 2 Remake, ogłoszony po raz pierwszy w 2022 roku jako przebudowana wersja łącząca obie gry w jeden tytuł, pozostaje na etapie przygotowania produkcji, jak ogłoszono po raz pierwszy w październiku ubiegłego roku. Oczekuje się jednak, że gra wejdzie do pełnej produkcji w drugim kwartale 2024 roku.

Codename Condor wszedł do pełnej produkcji. Remedy opisuje swoją podstawową pętlę jako „wciągającą” i stwierdza, że ​​„gra wnosi do gatunku unikalny punkt widzenia Remedy”. Codename Kestral, kolejna gra wieloosobowa studia Remedy, opisywana jako „gra premium z silnym aspektem współpracy w trybie wieloosobowym”, pozostaje w fazie koncepcyjnej.

Inne ważne informacje

Remedy podaje również, że na początku lutego Alan Wake 2 sprzedał się w 1,3 miliona egzemplarzy, odzyskując w ten sposób „znaczną część” wydatków na rozwój i marketing. Zespół deweloperski kontynuuje prace nad kolejnymi rozszerzeniami, Night Springs i Lake House.

Po przejęciu w lutym praw do Control od wydawcy 505 Games, studio może teraz swobodnie robić, co chce z własnością intelektualną. Dyrektor generalny Tero Virtala mówi: „Obecnie rozważamy self-publishing i powiązane modele biznesowe. Jednocześnie aktywnie badamy różne modele publikacji partnerskich i oceniamy potencjalnych partnerów. » Remedy spodziewa się również, że dwa projekty będą jednocześnie w pełnej produkcji, stwierdzając: „Jesteśmy przekonani, że mocny początek roku będzie kontynuowany aż do etapów pełnej produkcji. »

Naszą recenzję Alana Wake 2 możesz przeczytać tutaj, a Control tutaj.

Źródło: www.gameinformer.com