Concord: ujawniono nową strzelankę wieloosobową na PlayStation!

PlayStation oficjalnie ujawniło Concord, pierwszą grę od Firewalk Studios, którą nabyło w 2023 roku, wnosząc zdrową (i komediową) dawkę science-fiction do oferty konsoli na rok 2024. Zgoda to zarówno początek nowego IP science-fiction na PlayStation, jak i strzelanka dla wielu graczy pięć na pięciu, która pojawi się w tym roku na PlayStation 5 i PC.

Odkryj świat Concorda

Przed pokazaniem rozgrywki w strzelance trzecioosobowej wyświetlono winietę przedstawiającą świat i ton gry, dającą nam wgląd w akcję w strażnicy Galaktyki. Widzimy kilka postaci, które wydają się tworzyć pstrokatą grupę bohaterów, którymi będziemy sterować, każdy z unikalnymi zdolnościami, próbujących przechwycić specjalne urządzenie od osoby uciekającej z opuszczonego miejsca zwanego Crater City.

Poniżej możecie zobaczyć kinową zapowiedź Concorda:

Po tej winietce PlayStation zaprezentowało nasze pierwsze spojrzenie na rozgrywkę Concord. Poznajemy Vale’a, strzelca wyborowego, Lennoxa, kowbojskiego strzelca, Haymara, który używa magicznego łuku i strzał, Star Childa, brutalnego użytkownika strzelby i 1-Off, postaci ze wsparcia używającej podstawowych ruchów wspierających. Rozgrywka przypomina tryby PvP z Destiny 2, chociaż jest jaśniejsza i bardziej fantastyczna pod względem wizualnym.

Poniżej możecie zapoznać się z rozgrywką Concorda:

Po rozgrywce niektórzy twórcy Firewalk mówili o tym, czego mogą się spodziewać gracze, w tym o sprzęcie, który można rozłożyć, który może istnieć przez całą grę (w wielu rundach) i asymetrycznych starciach między graczami. Chociaż rozgrywka pokazała tylko pięć postaci, szybkie spojrzenie na listę postaci w grze ujawnia kilka więcej.

Firewalk wskazuje, że co tydzień po zalogowaniu się do Zgodazostaniesz potraktowany krótkim przerywnikiem filmowym, w którym dowiesz się więcej o postaciach.

Firewalk i PlayStation przeprowadzą wersję beta na PS5 i PC w lipcu, zanim gra zostanie udostępniona jednocześnie na tych platformach 23 sierpnia 2024 r.

Co sądzisz o tym odkryciu ze strony Concord? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Źródło: www.gameinformer.com