Po Nas: Najnowsza Gra od Twórców Powstań: Prosta Historia – Private Division

Po Nas: Najnowsza Gra od Twórców „Powstań: Prosta Historia”

Lubimy mówić, że nasze zespoły w Piccolo Studio „tworzą” gry. Jesteśmy przekonani, że gry wideo to najpotężniejsze medium do opowiadania historii – a jako reżyserzy gier, Jordi Ministral i ja, lubimy opowiadać im o tym, co czyni to medium wyjątkowym: o grze. wypuściliśmy Powstań: prosta historia trzy lata temu i wraz z Private Division, jutro 23 maja wprowadzamy na rynek naszą najnowszą grę, Po nas.

Powstań: prosta historia była czułą kołysanką, bawiącą się mechaniką czasu w celu zbadania wspomnień niedawno zmarłego starszego mężczyzny. Teraz, opierając się na praktycznych doświadczeniach, Po nas bliższa operze konceptualnej. To opowieść o dziedzictwie i nadziei, poprzez epickie i nastrojowe krajobrazy.

Opis Gry

Opowiada historię Gai, małej nimfy. Bada metaforyczną, surrealistyczną wersję naszej Ziemi – gdzie ludzie zniszczyli wszystkie formy życia – w dążeniu do ocalenia dusz wymarłych zwierząt. Ze względu na nasz proces projektowania gier trudno jest go dopasować Po nas w określonym gatunku. Jest to mieszanka platformówki, rozwiązywania zagadek i akcji. Ale indywidualny charakter tych elementów i sposób ich połączenia są dalekie od konwencji gatunkowych.

„To jest zamierzone. W sposobie, w jaki projektujemy gry, na górze są uczucia i emocje, które chcemy przedstawić. Gdy przechodzimy do wykonania, znajdujemy mechanikę gry, która je podkreśla. Następnie umieszczamy je w organicznym świecie zaprojektowanym z artystycznego punktu widzenia i spędzamy wiele godzin na dopracowywaniu tego wszystkiego, aż wszystko dobrze się połączy” – mówi Jordi.

Studium Przypadku Polowania na Wieloryby

Jeden z poziomów gry jest studium przypadku polowania na wieloryby. Celem Gai jest ocalenie dusz ostatnich wymarłych zwierząt, wśród których jest majestatyczny humbak. Chcemy, aby gracze poczuli to, co ten wieloryb mógł czuć w swoich ostatnich chwilach. Czuć się ściganym.

W tym celu umieszczamy akcję na dnie wyschniętego oceanu. Na ziemi i nad nią znajdują się pozostałości masywnych, zardzewiałych statków naftowych, unoszących się w powietrzu. Gaia jest otoczona plamami toksycznego oleju niszczącego dno morskie. Zaczyna biec. Następnie gigantyczne harpuny zaczynają uderzać z nieba, celując w Gaję, gdy się do nich zbliża. Następuje czysta panika.

„Na tym opierają się gry, ale nie tak czuje się wieloryb podczas polowania. Ona nie rozumie, co się dzieje. Harpuny rzucają się na nią, podczas gdy Gaia biega i skacze. Niebezpieczeństwo nie jest czymś, czego nie może kontrolować ani przewidzieć!” – wyjaśnia Jordi.

Rzeczywiście, celowo zamazaliśmy sposób, w jaki harpuny są wyzwalane, jak się poruszają i atakują. Nie ma jasnego schematu, jak ich unikać. Czasami nie widzisz, jak nadchodzą. I tak, czasami zabijają gracza bez pełnego zrozumienia, co się stało.

Nagrody Emocjonalne zamiast Mechanicznych

Po nas zawiera 8 głównych dusz zwierząt, które musisz znaleźć i uratować, ale jest też 100 dodatkowych „opcjonalnych” dusz, które możesz uwolnić. Podczas ratowania duszy zwierzęcia instancje tego gatunku zaludniają i ożywiają świat. Uwolnienie duszy wiąże się z eksploracją tajemniczego świata Po nas, śpiewając, aby znaleźć miejsce ukrycia lub rozwiązując zagadki środowiskowe. Ale uwolnienie ich nie daje nic z mechanicznego punktu widzenia.