CoD 2024: jakie skutki po przejęciu Activision przez Microsoft?

Activision wypuszcza nową grę Call of Duty co roku od 2005 roku i ta dobra passa będzie kontynuowana w 2024 roku wraz z kolejną odsłoną głównej serii. Ale gra Call of Duty z 2024 roku będzie najbardziej zauważalna od lat. Rzeczywiście, jest to pierwsza nowa pozycja od czasu przejęcia przez Microsoft Activision Blizzard i serii Call of Duty w październiku 2023 r. Co to oznacza dla gry Call of Duty z 2024 r.? Tego jeszcze nie wiemy, bo gra nie została nawet oficjalnie zapowiedziana. Wiemy jednak, że tegoroczna gra, czymkolwiek by nie była, zostanie wydana zarówno na konsole Xbox, jak i PlayStation, w ramach wieloletniej umowy. Microsoft omówił także możliwość przeniesienia gier Call of Duty na Switcha. Gra Call of Duty 2024 ma być kolejną odsłoną serii Black Ops, a jej fabuła może częściowo rozgrywać się podczas wojny w Zatoce Perskiej. Planuje się, że gra będzie powiązana z Call of Duty: Warzone i Call of Duty: Warzone Mobile, ponieważ te gry mają wspólny postęp.

Kiedy ukaże się CoD 2024?

Activision tradycyjnie wypuszcza nowe gry Call of Duty w październiku lub listopadzie i oczekuje się, że tendencja ta utrzyma się w tym roku. Oczekuje się, że gra zostanie zaprezentowana i omówiona po prezentacji Xbox Games Showcase 9 czerwca podczas specjalnej transmisji wideo. Zdjęcia z zapowiedzi tego wydarzenia sugerują, że gra będzie nową odsłoną serii Black Ops. Potwierdził to raport Insider Gaming, w którym wspomniano także o październikowej premierze.

Platformy CoD 2024

Tegoroczna gra Call of Duty ukaże się nie tylko na PC, ale także na konsolach Xbox i PlayStation. Microsoft jest obecnie właścicielem Activision, serii Call of Duty i wszystkich jej twórców, ale firma nie planuje udostępnić Call of Duty wyłącznie na Xbox. Wręcz przeciwnie, Microsoft i Sony podpisały 10-letnią umowę na utrzymanie Call of Duty na PlayStation po 2030 roku. Microsoft omówił również możliwość przeniesienia Call of Duty na Switcha i osiągnął porozumienie z Nintendo, aby ostatecznie to zrobić. Czas pokaże, jak seria Call of Duty może pojawić się na Switchu i jakie kompromisy może mieć wersja na Switcha w porównaniu z innymi platformami do gier, biorąc pod uwagę stosunkowo niższe specyfikacje Switcha. Switch 2 jest w przygotowaniu i może zostać wydany w marcu 2024 r., choć nie jest jasne, czy nowy CoD pojawi się również na tym systemie.

Źródło: www.gamespot.com