Cloud Imperium Games wypuści pakiet statków o wartości 48 000 dolarów do gry Star Citizen

Pakiet statków o wartości 48 000 dolarów dla Star Citizen

Deweloper Star Citizen, Cloud Imperium Games, wkrótce wypuści pakiet statków do swojego kontrowersyjnego symulatora kosmicznego za zawrotną cenę 48 000 dolarów. Pakiet ten, zatytułowany Legatus 2953, będzie dostępny w pierwszym kwartale 2024 roku, mimo że gra nie została jeszcze oficjalnie uruchomiona.

Pakiet Legatus 2953, określany jako „ostateczna armada dorównująca szlachetnemu tytułowi Legatus Navium”, zawiera ponad 175 statków każdego renomowanego producenta. Ta doskonała kolekcja, zawierająca wszystkie statki wypuszczone i zaprojektowane do roku 2953, pozwala każdemu dowódcy floty stworzyć trwałe dziedzictwo i poprowadzić ludzkość ku lepszej przyszłości.

Pakiet zarezerwowany dla elity graczy

Pakiet Legatus 2953 wydaje się jednak zarezerwowany dla członków określonego poziomu Klubu Prezesa Star Citizen, do którego aby uzyskać dostęp, trzeba już wydać 10 000 dolarów na inne przedmioty w grze. Jest to więc kolosalny i ekskluzywny zakup.

Zwykła praktyka dla fanów

To nowe rozwiązanie może wydawać się zniechęcające dla osób niezaznajomionych z grą, ale dla obecnych fanów Star Citizen nie jest to tak naprawdę niespodzianka. Rzeczywiście, gra od kilku lat sprzedaje drogie pakiety Legatus swoim największym graczom. Każdy nowy rok niesie ze sobą nowy, zaktualizowany pakiet, zawierający jeszcze więcej nowych statków i wyższą cenę. Pakiety te nie są przeznaczone do zakupu pojedynczo, ale raczej do użytku przez graczy w organizacjach lub gildiach. Wielu graczy wykorzystuje kredyty z zakupu tańszych pakietów, aby nabyć nowe pakiety Legatus za „tylko” kilka tysięcy dolarów.

Star Citizen: między kontrowersjami a sukcesem finansowym

Star Citizen to jeden z najbardziej kontrowersyjnych projektów w świecie gier wideo. Przez lata nazywano go wieloma rzeczami, w tym oszustwem dokonywanym przez tych, którzy wątpili, czy kiedykolwiek zostanie oficjalnie uruchomiony. Nie można jednak zaprzeczyć, że gra zgromadziła już pokaźną sumę pieniędzy, o czym świadczy kwota 658 161 596 dolarów zebrana z ponad pięciu milionów kont.

Krótko mówiąc, pakiet Legatus 2953 to najnowszy przykład komercyjnych praktyk Star Citizen, gry, która nie przestaje o niej mówić.

Źródło: www.ign.com